Чому не варто купувати старі шини, навіть якщо вони виглядають як новенькі
Вартість автомобільної гуми і шиномонтажу з кожним роком зростає. Тому не дивно, що багато автомобілістів віддають перевагу вживаним покришкам.
Чи варто купувати вживані покришки?
Безумовно, жодна вживана гума ніколи не зможе зрівнятися із новою. Але все ж багато покришок на вторинному ринку в момент продажу й близько не вичерпали свій ресурс. Запит лише в тому, що при купівлі вживаної продукції потрібно дотримуватись певної обережності і звертати увагу не лише на параметри та стан гуми, а й на вік покришки. Більше того, багато автомобілістів вважають, що головним критерієм вибору є стан протектора. Але насправді, перш за все, потрібно звертати увагу на вік.
Справжній підводний камінь
Підвох у тому, що навіть ідеальний стан протектора вживаної шини ще нічого не говорить. Така «обувка» може виявитися абсолютно непридатною через поважний вік. Гума – продукт невічний. Вона може не тільки стиратися внаслідок «жорсткого контакту» з дорожнім покриттям, але й втрачати свої основні властивості під дією природних чинників: температури повітря, сонячного світла і води. Що це означає в практичному застосуванні? А рівно те, що стара покришка рано чи пізно почне натурально дубіти.
Гума такої покришки втрачає будь-яку еластичність і стає неймовірно жорсткою. Це, в свою чергу, призводить до утворення тріщин на поверхні колеса. Спочатку вони зовсім маленькі, але варто колесу почати працювати, як тріщини починають рости як на дріжджах під дією тих же природних факторів. Активно сприяють подальшому руйнуванню старої покришки звичайні фізичні навантаження. Свою лепту вносить і вода, яка потрапляє в ці ж мікротріщини, сприяючи їх розширенню. Вже в середньостроковій перспективі така їзда може погано закінчитись.
Читайте також: Навіщо деякі водії додають ацетон у бензин і чому іншим радять так робити
Ризики старих шин
Врешті-решт, у покришки починає руйнуватися корд. Ситуація поступово ускладнюється тим, що руйнуванню піддаються й металеві нитки, що тримають конструкцію покришки. При значній мірі руйнування, покришка може просто лопнути при наїзді на камінь або яму. Але навіть якщо не відбудеться найгіршого, гума почне швидко деформуватися, що призведе до падіння ходових і гальмівних якостей автомобіля, а також з’явиться подразнююча і шкідлива для конструкції всього автомобіля вібрація.
Отже, вибираючи покришки, завжди перевіряйте дату їхнього виготовлення! Пам’ятайте про те, що гарантійний термін покришок складає всього 5 років за умови, що вони ніколи не використовувалися і зберігалися належним чином. Приблизно стільки ж гума зберігає свої експлуатаційні властивості після початку використання.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!