Чому водії кладуть ключі від авто в бляшані банки: корисний лайфхак

За останні роки, з початком війни в Україні, кількість викрадень автомобілів значно зросла. Це особливо хвилює мешканців районів, що прилягають до лінії фронту. Експерти рекомендують українським власникам авто підвищити рівень безпеки. Один із незвичайних, але ефективних способів захисту автомобіля – зберігання брелоків у порожніх металевих банках.

Сучасні злодії все частіше використовують складні методи для викрадення автомобілів, одним з найпоширеніших є ретрансляційна атака. Цей спосіб спрямований на машини, які мають систему безключового доступу і кнопки запуску двигуна. Зловмисники використовують два пристрої: один біля вашої двері для перехоплення сигналу від брелока, а інший біля автомобіля для передачі цього сигналу, що дозволяє їм відкрити двері та запустити двигун.

Чому металеві банки працюють

Металеві банки та алюмінієва фольга ефективно блокують RFID-сигнали, зупиняючи їх поширення. Металеві матеріали виступають як екрани, що утримують сигнали всередині, тому навіть спроби викрадачів перехопити ці сигнали будуть марними.

Альтернативні методи захисту

Крім зберігання брелоків у металевих банках, щоб захистити автомобіль від ретрансляційних атак можна використовувати ще кілька методів:

1. Використання RFID-блокувальних чохлів або коробок, які блокують сигнали брелока, забезпечуючи надійний захист.

2. Розміщення брелоків подалі від вхідних дверей. Наприклад, зберігання ключів у віддаленій частині будинку, що дозволяє оперативно ввімкнути сигналізацію в разі необхідності та зменшує ймовірність ретрансляційної атаки.

3. Вимкнення безключового доступу. Якщо ваш автомобіль підтримує цю функцію, вимкнення безключового доступу є найбільш надійним способом запобігти ретрансляційній атакі. Без можливості дистанційного доступу викрадачам стане важче отримати доступ до вашого автомобіля.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Motorbiscuit
Читайте також