Назвали сім причин, чому не варто купувати авто з варіатором
Останнім часом в Україні автомобілі з варіатором набирають популярності порівняно з традиційними автоматичними коробками передач. Проте із цим типом трансмісії пов’язані деякі недоліки, про які розповідають експерти галузі. Популярність варіаторів пояснюється їхньою вигідністю у виробництві порівняно з гідромеханічними автоматами. Варіатори забезпечують плавне перемикання передач без ривків і сприяють економії палива. Однак фахівці вказують на декілька недоліків цього типу коробок передач.
По-перше, автомобілі з варіаторами часто мають середні динамічні характеристики. CVT не може ефективно передавати великий крутний момент на колеса, тому замість різкого розгону вони пропонують більш плавний рух. Це через те, що електроніка автомобіля гальмує прискорення, щоб уникнути перевантаження коробки передач. Тому на спортивних автомобілях чи потужних позашляховиках ви не зустрінете варіатор.
Другий недолік – необхідність водіїв керувати автомобілем в певному стилі, уникати різких прискорень і довгого буксування в багнюці.
Також варто зазначити, що рідину варіатора потрібно міняти кожні 40 000 кілометрів, інакше деякі важливі деталі можуть швидше зноситися. Обслуговування варіатора сьогодні досить дорого, а ремонт, як правило, складний. Не кожен механік зможе відремонтувати несправну коробку CVT, а запчастини часто входять до числа дефіцитних. У порівнянні з гідромеханічними автоматами, вартість ремонту варіатора виходить вище. Для автомобілів з варіатором є обмеження на буксирування причепа, і на вторинному ринку такі авто можуть довше шукати покупця.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!