Водіям розповіли, чому не можна піднімати «двірники» на авто під час снігопаду

Чимало власників автомобілів, навіть у відсутність значущих снігопадів, звикли піднімати щітки склоочисників, залишаючи авто на стоянці, аби уникнути їх примерзання. Та чи є в такому методі хоча б якась користь і наскільки він виправданий?

Багато водіїв неохоче купують нові щітки склоочисників, але чули, що зчищання снігу і льоду із лобового скла може призвести до швидшого зносу “двірників”. Також сам факт регулярного примерзання їх до скла не додає впевненості в їхній тривалості служби.

Розповсюджений метод застосовувати “двірники” в зрізаному становищі перед очікуваним снігопадом не тільки популярний, але й вважається ефективним. Але насправді піднімати “двірники” заради захисту гумок може бути так само виправданим, як ходити босоніж по калюжах, щоб уникнути промокання взуття.

Справжній власник автомобіля повинен розуміти, що “двірники” до скла притискуються за допомогою спеціальних пружин, які розташовані в їхніх основах. Коли “двірники” залишаються відведеними вгору на тривалий час, ці пружини розтягуються до максимальних значень, що може призвести до втрати їх пружності.

Тим не менш, ефективність “двірників” визначається не лише їхніми властивостями, але також силою, з якою гумка притискається до скла. І з послабленою пружиною основи, навіть дорогі гумки можуть не справлятися з очищенням від снігу та бруду, залишаючи неочищені ділянки або абсолютно невиконуючи свою роботу. Таким чином, піднімання “двірників”, хоч і допомагає уникнути їхнього примерзання до скла, може створити більш серйозну проблему – вихід з ладу механізму.

Отже, краще утриматися від таких дій і просто забезпечити нормальне функціонування “двірників” – чистіть сніг та лід.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело mmr.net.ua
Читайте також