Водіям розповіли, як буксирувати машину з “автоматом”, щоб не зашкодити авто
У разі поломки на дорозі автомобіль з автоматичною коробкою передач можна буксирувати на тросі до потрібного місця, але існують певні обмеження та рекомендації.
По-перше, під час буксирування авто з автоматичною коробкою передач, селектор повинен знаходитися в нейтральному положенні, аналогічно до автомобілів з механічною коробкою передач. Проте важливо зазначити, що автомобіль з АКПП не повинен буксируватися на далекі відстані, не перевищуючи 50 кілометрів.
Автоматичні коробки передач часто використовують підшипники ковзання, які дуже чутливі до наявності або відсутності змащення. Під час буксирування всі елементи коробки обертаються від коліс, і робоча рідина не подається до всіх основних деталей коробки, оскільки помпа працює лише при запущеному двигуні. Це може призвести до зносу підшипників та інших елементів коробки передач, особливо на великих швидкостях.
Залежно від типу приводу автомобіля, існують певні особливості буксирування. У передньопривідних автомобілів з АКПП головна передача розташована низько в картері коробки, і під час буксирування робоча рідина може розбризкуватися по всій коробці. У задньопривідних автомобілів з АКПП колеса обертають вихідний вал, який розташований вище рівня рідини, тому розбризкування не відбувається. Тому буксирувати задньопривідний автомобіль з АКПП не рекомендується, навіть на короткі відстані, оскільки це може призвести до серйозних пошкоджень коробки передач.
Загалом, буксирування автомобіля з автоматичною коробкою передач можливе, але це може призвести до зносу трансмісії. Рекомендується віддавати перевагу тому, щоб ведучий автомобіль був легшим за буксируваний автомобіль, щоб зменшити навантаження на коробку передач. Після тривалого буксирування рекомендується змінити робочу рідину в автоматичній коробці передач.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!