Чому кондиціонер у вашому авто може працювати гірше: три ймовірні причини
Уявити сучасний автомобіль без кондиціонера майже неможливо. Особливо важко без нього влітку, коли спека робить поїздку нестерпною. Однак буває, що кондиціонер працює, але не так ефективно, як раніше. Експерти Motorbiscuit виділили три найбільш ймовірні причини цього явища.
Зазвичай, автомобільний кондиціонер може працювати без збоїв протягом 8-10 років. Проте, це сильно залежить від того, як часто та в яких умовах він використовується, а також від регулярності й якості його обслуговування. Якщо кондиціонер почав гірше охолоджувати, це може бути ознакою його швидкого виходу з ладу. У таких випадках варто звернути увагу на наступні чинники:
1. Рівень фреону
Автомеханіки зазначають, що витоки фреону часто стають причиною того, що кондиціонер в автомобілі дме менш холодним повітрям. Фреон є ключовим компонентом, оскільки саме він охолоджує повітря перед тим, як воно подається через вентиляційні отвори. Навіть невеликий витік фреону може призвести до помітного зниження температури. Такі витоки можуть траплятися в різних місцях, включаючи шланги, прокладки або з’єднання.
2. Стан електромагнітного клапана
Електромагнітний клапан, розташований за панеллю приладів між впускним і випускним каналами, відповідає за зміну режимів роботи кліматичної системи. Він запобігає потраплянню гарячого повітря з двигуна в салон автомобіля при включеному кондиціонері. Заклинювання клапана може статися через потрапляння бруду і сміття всередину. Проблема в тому, що дістатися до клапана без розбирання панелі практично неможливо, тому, швидше за все, вам знадобиться допомога спеціаліста.
3. Працездатність компресора
Компресор кондиціонера можна порівняти з двигуном автомобіля. Якщо він виходить з ладу, вся система перестає функціонувати. Основне завдання компресора – стискати фреон, що дозволяє охолоджувати повітря. Якщо компресор несправний, ви не отримаєте звичного холодного повітря. Причинами можуть бути проблеми з електрикою, низький рівень фреону або перегрів двигуна, через які компресор може не вмикатися.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!