Categories: Статті

Чому не варто вимикати трекшн-контроль ESP: пояснення водіям

Різні автовиробники можуть називати системи контролю трекшну по-різному, але всі вони працюють за одним і тим же принципом. За даними Autoblog, посилаючись на Національне управління безпеки дорожнього руху США, у перші 5 років з моменту їх впровадження в Америці, системи трекшн-контролю врятували понад 7000 життів.

Система трекшн-контролю фактично відслідковує, коли колеса автомобіля обертаються швидше, ніж потрібно для зчеплення з дорожнім покриттям. В такому випадку вона зменшує потужність двигуна, щоб відновити зчеплення. На колесах встановлені датчики, які передають інформацію про їх швидкість обертання на центральний блок керування автомобіля. В умовах нормальної експлуатації всі колеса повинні обертатись з однаковою швидкістю.

У випадках, коли дорога мокра, сніжна, обледеніла або покрита гравієм, колеса можуть втратити зчеплення і почати обертатись швидше, ніж потрібно. У таких ситуаціях система трекшн-контролю автоматично зменшує кількість потужності, що подається на колеса, або починає гальмувати їх за допомогою гальмівної системи.

У перший час, коли технологія контролю тяги вперше з’явилася, її робота була досить різкою: вона зазвичай вимикала тягу одразу на всі колеса, що викликало недовіру у деяких водіїв. Проте зараз технології дозволяють контролювати тягу окремо на кожному колесі, і вони розвинулися настільки, що більшість водіїв навіть не помічають, коли трекшн-контроль спрацьовує.

Сучасні системи вибору режимів їзди в автомобілях добре співпрацюють з трекшн-контролем. Наприклад, під час їзди по бездоріжжю електроніка автомобіля автоматично налаштовує баланс між максимальним крутним моментом та максимальним зчепленням, щоб водій міг легше подолати круті підйоми.

У режимі допомоги при спуску з пагорба система використовує гальма для створення безпечних умов спуску, що є важливим аспектом безпеки. У автоспорті система контролю тяги може дати перевагу на трасі, дозволяючи пілотові швидше розпочати розгін у складному повороті. Проте у більшості гонок вона заборонена, оскільки може надавати невідповідну перевагу учасникам.

ЧИ ВАРТО ВИМИКАТИ СИСТЕМУ?

Зазвичай трекшн-контроль слід залишати увімкненим, оскільки він співпрацює з ESP для забезпечення безпеки під час руху. Однак іноді може бути ситуація, коли його варто вимкнути. Наприклад, якщо ваш автомобіль застряг у багнюці на бездоріжжі і вам потрібно “підкопатись” колесами до більш твердої поверхні, вимкнення трекшн-контролю може допомогти витягнути авто.

Вимикати трекшн-контроль варто лише тоді, коли ви впевнені, що це допоможе вибратись з багнюки без погіршення ситуації. Для цього потрібно вимкнути систему, щоб не обмежувати крутний момент двигуна. У інших ситуаціях вимикання системи не рекомендується.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Vladislava

Recent Posts

У багатьох моделях Volkswagen тепер доступний ChatGPT

Тепер ChatGPT доступний у багатьох моделях Volkswagen, включаючи всі електромобілі, нові Golf, Tiguan і Passat.…

33 хв. ago

Про них має знати кожен: розкрито найнадійніші японські двигуни

Експерти з HotCars визначили найбільш надійні чотирициліндрові атмосферні двигуни у світі. Лідером став двигун Toyota…

4 години ago

Доступні і практичні: назвали найкращі вживані кросовери для купівлі

Найкращий варіант отримати хороший і недорогий кросовер - подивитися на ринок вживаних авто. Там є…

4 години ago

Водіям назвали мережі АЗС, де замість бензину заливають сурогат

Навіть коли підроблене пальне менше поширюється в Україні, проблема все ще актуальна, особливо у малих…

5 години ago

До кінця дешевого бензину залишилося 5 днів: як це вплине на ціни на паливо з 1 липня

З 1 липня ціни на бензин і дизпаливо в Україні знову піднімуться через підвищення акцизних…

6 години ago

Штрафи за неправильні покажчики повороту в Україні: хто може отримати штраф

В Україні водії можуть отримати штраф за неправильне використання покажчиків повороту. Багато хто навіть не…

6 години ago