Зупинила поліція: чому водієві краще не глушити мотор в такій ситуації
Зупинка автомобіля поліцією – ситуація, від якої не застрахований ніхто з водіїв. Однак багато хто при цьому починає впадати в паніку, роблячи дурниці, які погіршують становище на рівному місці. Водночас деякі керманичі діють упевнено і навіть вдаються до хитрощів, щоб не потрапити на штраф. Про один такий прийом розповів «SUV News» патрульний зі стажем.
За словами інспектора, чимало автомобілістів спеціально не глушать мотор автомобіля в разі, якщо їхню машину зупиняє поліція. Роблять вони це щонайменше з двох причин. По-перше, в холодну пору року, припинення роботи двигуна одночасно вимикає кліматичну систему в автомобілі. Це призводить до різкого перепаду температур і запотівання вікон.
Патрульні сприймають цей індикатор, як непряму ознаку наявності у водія алкогольного сп’яніння і починають надто прискіпливо з’ясовувати, чи не пив він напередодні. Навіть якщо згодом з’ясується, що керманич тверезий, сам факт «гойдалок» не дуже приємний.
Крім того, деякі автомобілісти використовують заведений двигун як елемент психологічного тиску на інспектора. Якщо водій зупинився і заглушив двигун, значить він заздалегідь підготувався до тривалого спілкування з поліцією, побічно підтверджуючи готовність підкорятися подальшим вимогам патрульних і йти в них на поводу. У разі, коли автомобіліст зупинився на вимогу, але мотор не заглушив, він дає зрозуміти, що не збирається витрачати час і має намір вирушити в дорогу якомога швидше.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!