Чому водієві не можна тиснути на газ одразу після запуску двигуна в авто

Довговічність двигуна багато в чому залежить від звичок водія. Одна з найшкідливіших – різке натискання на газ одразу після запуску. Сучасні мотори, незважаючи на передові технології, залишаються вразливими до таких навантажень. Експерти порталу ZUBR пояснили, чому це небезпечно і як правильно запускати двигун.

Як це руйнує мотор

Після тривалої стоянки масло осідає в піддоні, а його циркуляція припиняється. Під час запуску двигуна масляний насос починає роботу, але потрібно кілька секунд, щоб мастило досягло всіх вузлів – поршнів, підшипників, кілець і розподільних валів. Якщо в цей момент різко збільшити оберти, деталі почнуть працювати практично «всуху».

Тертя металевих елементів без достатнього змащення призводить до появи мікроскопічних пошкоджень. Вони накопичуються, провокуючи прискорений знос, тріщини і перегрів двигуна. У перспективі це може призвести до капітального ремонту, який обійдеться власнику в значну суму.

Міф про сучасні оливи

Деякі водії впевнені, що сучасні синтетичні оливи розв’язують проблему завдяки високій плинності та збереженню плівки на деталях. Однак навіть вони не забезпечують моментального надходження мастила в найвіддаленіші зони мотора. Крім того, в холодну пору року олива густіє, і на її прогрівання йде більше часу.

Як правильно рушати

Щоб мінімізувати знос двигуна, рекомендується дотримуватися кількох простих правил:

  • Після запуску почекати 30-60 секунд, даючи маслу можливість циркулювати.
  • Перші кілька кілометрів уникати високих обертів (не перевищувати 2500 об/хв).
  • У холодну пору року не давати двигуну сильного навантаження до повного прогрівання.
  • Раз на тиждень здійснювати поїздку довжиною понад 10 км, якщо авто використовується переважно на коротких дистанціях.

Ці нескладні рекомендації допоможуть продовжити ресурс мотора і уникнути дорогого ремонту.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також