Чи справді на АЗС небезпечно користуватися мобільним телефоном
Серед автомобілістів нерідко можна зустріти думку про те, що використання мобільного телефону на автозаправній станції (АЗС) категорично не рекомендується і навіть заборонено. Чи справді це так?
Видання AutoSwiat пише, що такий міф з’явився за часів, коли більшість телефонів використовували мережі 2G, а потужність антен портативних пристроїв зв’язку була набагато вищою, ніж сьогодні. З цього багато хто робив висновок, що мобільники здатні створити розряд статичної електрики, здатний запалити пари палива на АЗС.
Дослідник Даріуш Аксаміт провів масштабне дослідження причин загорянь на АЗС. Він проаналізував інформацію з відкритих джерел і з’ясував, що найрідше пожежі під час заправки трапляються з літніми людьми, найчастіше – за участю жінок. Займання зазвичай відбуваються за сухої погоди в момент, коли водій сідає в авто.
Вчений дійшов висновку, що пенсіонери часто тримаються за кузов авто під час посадки та висадки, що мінімізує ризик появи іскри від статичної електрики. Водночас жінки нерідко носять одяг із матеріалів, схильних до електризації, що й провокує загоряння. Сухе повітря електризується краще, ніж вологе. Висока ж частка пожеж у момент посадки авто пов’язана, ймовірно, з контактом із якоюсь наелектризованою поверхнею, що й провокує появу іскри.
Що ж стосується телефонів, то Аксаміт взагалі не знайшов жодних згадок про те, що причиною пожеж на АЗС були телефони. Деякі власники мереж справді забороняють використання засобів зв’язку, спираючись на псевдонаукові міфи, але насправді жодних доказів того, що мобільні пристрої є джерелом займання, не існує.