Ліки та продукти, вживання яких загрожує позбавлення водійських прав
В Україні суворо заборонено сідати за кермо після вживання алкогольних напоїв або наркотичних засобів. Покарання за першого ж виявленого випадку – 17 000 гривень штрафу і зайві права на рік. Однак можливі й ситуації, коли водій не пив, а протокол щодо нього за нетверезу їзду все одно склали. Виною всьому можуть бути деякі медичні препарати та продукти харчування, повідомляє “SUV News“.
Читайте також:
Чому «плавають» оберти двигуна: механік дав відповідь
Як відомо, для того, щоб отримати обґрунтовану претензію від водіїв за ст. 130 КУпАП, потрібно, щоб алкотестер під час огляду на місці показав вміст алкоголю в крові не менше 0,2 проміле. Фахівець пояснюють, що це дуже прикордонне значення, яке часом можна досягти просто завдяки продуктам бродіння у вашому раціоні.
Іноді незначні перевищення норми фіксуються, коли тверезий водій сідає за кермо після ситного обіду. Особливо, якщо під час трапези він вживав такі продукти, як чорний хліб, кефір, йогурт, кумис, квас, безалкогольне пиво, фрукти, ромову бабу, кондитерські вироби зі спиртним і навіть м’ятні льодяники.
У випадках, якщо алкотестер показав перевищення норми, а ви не пили, рекомендується пояснити все поліції і вимагати повторного тестування. Якщо і воно показало занадто високий результат, водій має право на обстеження в медустанові, де проводять аналіз слини, сечі та крові на наявність алкоголю.
Не варто забувати, що протокол за ст.130 КУпАП можуть скласти також за вживання лікарських засобів, які знижують концентрацію за кермом. Йдеться, як правило, про седативні та заспокійливі препарати, транквілізатори. Іноді негативно впливають на когнітивні здібності водія препарати від застуди та кашлю, знеболювальні. Важливо консультуватися з лікарем про сумісність тих чи інших ліків з керуванням автомобілем. Також слід читати інструкцію до застосування препарату, де завжди вказують подібні протипоказання.