Categories: Статті

На якій швидкості у авто найнижча витрата пального

У час, коли ціни на бензин і дизель лише зростають, питання економії стає надзвичайно актуальним для кожного водія. Справжні автомобілісти мимоволі задаються питанням: чи є оптимальна швидкість, при якій витрати пального будуть найменші? Чи різниця в економії між «повільною їздою» та «на повній швидкості» дійсно існує?

Чому складно назвати оптимальну цифру?

Назвати конкретну швидкість, при якій витрата пального є найнижчою, м’яко кажучи, непросто. Для кожної машини ця цифра буде індивідуальною. Як усім відомо, двигуни мають різну потужність, оберти та витрату пального. В дійсності ж, залежність витрат пального від технічних характеристик двигуна набагато складніша, ніж багато хто з нас готовий вважати. Витрата пального підлягає впливу багатьох факторів, тому, навіть якщо два однакових двигуни працюють в однакових режимах, їхня витрата може суттєво різнитися.

Основні фактори, що впливають на витрату пального

На витрату пального передусім впливає конструкція і тип двигуна. При однакових умовах дизельні мотори зазвичай менш витратні в порівнянні з бензиновими. Якість пального також має чимале значення. Ще один важливий аспект – технічний стан двигуна: якщо двигун зношений або не відрегульований, він, швидше за все, буде споживати більше пального.

Додатково на витрату впливають такі фактори, як:

  • завантаженість автомобіля;
  • тиск у шинах;
  • аеродинаміка кузова;
  • температура навколишнього повітря;
  • тип покриття дороги (лід, сніг, пісок, і т.д.).

Читайте також: Найпоширеніші помилки при перевірці тиску в шинах: як уникнути небезпечних наслідків

Манера їзди також впливає на витрату

Не менш важливими є стилі водіння, трафік та рельєф. Наприклад, стилі “газ у підлогу” і “газ-тормоз” суттєво підвищують витрату пального. Часті підйоми та затори також негативно впливають на ефективність витрат. Кожне гальмування і різкий набір швидкості можуть призвести до збільшення витрати пального.

Наприклад, утримання швидкості на максимальному рівні для конкретної моделі автомобіля, не є корисним з точки зору економії. При врахуванні всіх цих факторів, реальна витрата може виявитися на 25-50% вищою за заявлену у паспорті.

Дослідження американських експертів

Кілька років тому Міністерство енергетики США провело дослідження з бюджетними моделями автомобілів. Експерти дійшли висновку, що для більшості сучасних бюджетних авто оптимальний діапазон швидкості коливається між 60 і 90 км/год. При збільшенні швидкості до 96 км/год середня витрата зростає приблизно на 3%. Підвищення до 104 км/год призводить до збільшення витрат на 8%, а на 112 км/год – вже на 17%. Коли ж мова йде про 120 км/год, витрати піднімаються на 25-28%. Ці дані отримані під час тестування нових автомобілів, і для авто з пробігом показники можуть бути ще гіршими.

Отже, для оптимізації витрат, мабуть, варто звернути увагу на свою манеру їзди, дотримуючись розумної швидкості та підтримуючи автомобіль у належному стані.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Aleksandr V.

Recent Posts

Перекупник пояснив, у чому небезпека купівлі однорічного автомобіля

На перший погляд, купівля однорічного автомобіля - це розумний компроміс між ціною і станом. Машина…

5 хвилин ago

Співробітник АЗС назвав автомобілі, які небезпечно заправляти «до повного»

В Україні дуже поширена звичка заправляти автомобілі на АЗС до повного бака. Однак для багатьох…

1 годину ago

«Давно випивали?”: як правильно відповісти на провокаційне запитання поліції

Нерідко поліцейські під час зупинки автомобіля намагаються спровокувати водія на самообмову і визнання провини в…

2 години ago

Патрульний назвав найгірший час для їзди на кросовері

Останнім часом українці активно вважають за краще купувати кросовери, як нові, так і старі. Особливо…

7 години ago

Скільки потрібно їхати трасою, щоб підзарядити акумулятор: міфи і реальність

Як відомо, заряд автомобільного акумулятора постійно поповнюється за рахунок роботи генератора. Однак останньому потрібна певна…

8 години ago

Найкращі та найгірші автомобільні ключі: від кристалів до смартфонів

За століття автомобільний ключ пройшов шлях від простого механічного захисту до елемента стилю і цифрового…

9 години ago