Навіщо деякі водії рушають із другої передачі і чи безпечно так робити
На просторах Інтернету часто можна зустріти інформацію про те, що деякі водії на легкових автомобілях нібито стартують з другої передачі. Так, в мережі звучить безліч думок, в тому числі і та, що перша передача не така вже й необхідна для більшості авто. Це викликає запитання: чи дійсно можна виїжджати з другої передачі, і що з цього може вийти?
Чи можливо почати рух з другої передачі?
І справді, можливість пчати рух з другої передачі є у багатьох механічних та деяких автоматичних трансмісій. У випадку останніх, передбачений навіть спеціальний ручний режим переключення. Але є питання, чому ж водії наважуються на таку практику, і які можуть бути наслідки?
Функція старту з вищої передачі
Зазначимо, що можливість старту з другої або третьої передачі конструкторами розроблена переважно для вантажівок і позашляховиків. У таких авто перша або друга передача є понижуючими, пристосованими для труднощів на рельєфній місцевості: підйому в гору, старту в умовах пробуксовки та при перевантаженості. Це не вплине на трансмісію вантажівки. Проте в умовах звичайного легкового автомобіля доцільність такого експерименту під питанням.
Міфи про економію пального
Існує поширений міф про те, що старт з другої передачі дозволяє заощадити час на розгоні та, відповідно, паливо. Це не зовсім так. Якщо старт з вищої передачі не передбачено конструктором, це може призвести до поганих наслідків. Наприклад, старт з другої чи третьої передачі може призвести до перегріву щеплення. При такому старті втрачається частина крутного моменту, що негативно вплине на знос механізму, а зрештою — на великі витрати на ремонт.
Читайте також: На АЗС розповіли, які автомобілі небезпечно заправляти до повного бака
Вибір з труднощів
Ще одне твердження — старт з другої передачі допомагає вибратися зі снігового замету чи піщаного полону. В більшості легкових автомобілів таке не спрацьовує. У випадках буксування необхідно зберігати низькі обороти коліс при однаковій швидкості двигуна. Тож, першою і задньою передачами легше вирішити такі проблеми. Друга передача може стати в нагоді лише на початкових стадіях подолання перешкод, але знову ж — почавши рух з вищої передачі, водій лише посилить проблеми зі зчепленням.
Деколи водії можуть бути впевненими у власних можливостях та техніці водіння, проте рекомендується все ж дотримуватись класичних правил – починати рух з першої передачі, щоб уникнути можливих неприємностей та зносу деталей.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!