Українські водії нерідко плутають дорожні знаки «Зупинку заборонено» та «Стоянку заборонено». Це не дивно, оскільки виглядають вони майже ідентично і схожі за своїм значенням. Однак у них є важливі відмінності. Про такі нагадує видання «SUV News» із посиланням на коментар досвідченого патрульного поліцейського.
Насамперед, звісно ж, варто зазначити, що обидва знаки схожі за формою. Вони виконані у вигляді кола з червоною облямівкою та синім фоном. Але у випадку зі стоянкою воно перекреслене однією червоною лінією навскіс, а зі стоянкою – двома хрест навхрест.
Зупинятися дорожні знаки забороняють, за словами поліцейського, там, де найчастіше трапляються аварії. Зокрема причиною ДТП нерідко стають транспортні засоби, які водії зупиняють на узбіччі. Важливо також розуміти, що існують винятки з правил. Знак «Зупинка заборонена» не забороняє зупинятися в зазначеному місці таксі для посадки або висадки пасажирів, а також для розвантаження або вивантаження вантажу.
У випадку зі знаком «Стоянку заборонено» все ще цікавіше. Стоянкою визнається знаходження транспортного засобу на зазначеному місці понад п’ять хвилин. Якщо ви припаркували машину під знаком, щоб на кілька хвилин забігти в аптеку або магазин, то вас не оштрафують.
Поліцейський нагадав, що для цього інспектор зобов’язаний зафіксувати, що авто перебувало в забороненій локації понад п’ять хвилин. Крім того, під знаком можна паркуватися для посадки або висадки пасажирів, а також завантаження та вивантаження вантажів, зокрема, якщо це займає більше п’яти хвилин.
А ось, якщо водій порушить зазначені правила і вимоги, то на нього чекає штраф. На перший випадок це буде сума в 340 гривень, але в ситуаціях, коли дії водія призвели до ДТП, стягнення становитиме вже 1445 гривень, а самого порушника позбавлять прав на строк від 6 до 12 місяців.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
В Україні позбавлення водійських прав є найсуворішим покаранням для водіїв, які порушили ПДР. Зазвичай це…
Найближчим часом в Україні можуть з'явитися нові вікові обмеження для автомобілістів. Відповідний законопроєкт №8082 було…
Зимова гума, як і будь-який інший витратний матеріал, має свій ресурс. Зазвичай на таких шинах…
Пошук автомобіля на вторинному ринку в Україні може бути сповнений неприємних сюрпризів. Погіршити ситуацію може…
Кросовери захопили автомобільний ринок як в Україні, так і в усьому світі, приваблюючи автолюбителів своїм…
Термін служби будь-якого автомобіля тісно пов'язаний з умовами його експлуатації. Здебільшого машина стає непридатною через…