Categories: Статті

Які шість фраз поставлять на місце поліцейського при зупинці авто

Будь-який автомобіліст в Україні може зіткнутися із зупинкою його транспортного засобу поліцією. Зазвичай у таких ситуаціях патрульні діють коректно та не допускають грубощів у спілкуванні з водіями. Однак трапляються ситуації, коли інспектор переходить межу і починає поводитися зухвало. У такому разі важливо знати, як захистити себе і поставити поліцейського на місце в рамках закону. Видання «SUV News» звертає увагу на шість універсальних фраз, що дають змогу це зробити.

«Ми тільки на «Ви»:

Щойно ви зіткнетеся з недоречною фамільярністю поліцейського, варто нагадати йому про те, що він зобов’язаний, згідно з Правилами етики поліцейського, а також ЗУ «Про Нацполіцію», поводитися ввічливо і чемно.

«Я повинен зафіксувати все на камеру»:

Ніхто не може заборонити вам фіксувати вашу розмову на камеру телефону або відеореєстратор. Інспектора ж такий поворот подій зробить більш смиренним.

«Зачекайте, я «загуглю» цю статтю ПДР»:

Так, водій зобов’язаний знати ПДР, але не зобов’язаний пам’ятати все напам’ять. Не варто соромитися дивитися Правила в інтернеті прямо в присутності поліцейського. Інспектор же зрозуміє, що просто так завалити вас складною юридичною термінологією не вийде.

«Я зараз зателефоную в чергову частину і запрошу сюди відповідального»:

Таку фразу краще використовувати на крайній випадок, якщо дії поліції переходять усі рамки дозволеного. Ніхто з патрульних не буде радий, що начальство приїде на місце і розбиратиметься зі скаргою на його дії. Тому така погроза може мати відчутний ефект.

«Давайте оформимо протокол»:

Коли ви впевнені, що не винні, а поліція, відповідно, не має доказів вашої вини в порушенні ПДР, можна сміливо вимагати складання адмінпротоколу. «Підняття ставок», найімовірніше, спонукає інспектора до того, щоб відпустити вас.

«З порушенням не згоден, потребую захисника»:

Право на юридичний захист закріплено не тільки в КУпАП, а й Конституції України. Поліцейський не може відмовити вам у ньому. Він зобов’язаний допустити до справи адвоката, причому, якщо останній не може прибути на місце негайно, то повинен перенести розгляд справи на інший день. Звичайно ж, будь-який поліцейський не зрадіє тому факту, що йому доведеться мати справу з підкованим юристом, тому не виключено, що ризикувати далі «докопуватися» до водія він не стане.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Артем Панченко

Recent Posts

Лікар назвав водіям алкогольні напої, які найдовше тримають перегар

Як відомо, керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння в Україні під суворою забороною і…

2 години ago

Не чекайте катастрофи: як зрозуміти, що ремінь ГРМ потребує термінової заміни

Такий простий елемент в автомобілі, як ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) має найважливіше значення, забезпечуючи синхронізацію…

3 години ago

Де паркувати автомобіль, щоб його не викрали: поради від експерта

Проблема безпечного паркування в Україні актуальна як ніколи. З початку повномасштабної війни статистика автомобільних викрадень…

4 години ago

Юристи пояснили, коли штраф за перевищення швидкості можна не платити

Перевищення гранично допустимої швидкості руху в Україні є одним із найпоширеніших видів порушень ПДР, за…

5 години ago

Яка популярна помилка поліції робить будь-який штраф незаконним

Нерідко українські автомобілісти занадто сильно нервують під час зупинки їхнього автомобіля поліцією, не звертаючи уваги…

6 години ago

Штраф 13 000 гривень: де на водіїв чекає подвійне покарання за непристебнутий ремінь

За останніми даними, лише 40% автомобілістів в Україні користуються ременями безпеки під час їзди. Багато…

7 години ago