Після якого віку водіям не можна сідати за кермо автомобіля
В Європі майже кожен другий водій віком 75 років і старше їздить на власній машині. Звісно, що в такому віці концентрація сповільнюється, як і увага. Тому, як визначити, наскільки ця конкретна особа справляється з «роботою» водія? Відповідь шукали в німецькому журналі про здоров’я «Apotheken Umschau», звернувшись до експертів.
Чому важливо оцінити можливості водіїв похилого віку
Дослідження показують, що з віком ризик дорожньо-транспортних пригод (ДТП) серед водіїв може збільшуватись. Це підштовхує до роздумів про доцільність керування автомобілем у певному віці. Експерти з Німеччини висловили різні думки стосовно цієї проблеми.
Думка медиків
Лікарка загальної практики Інгрід Деншель вважає, що страхи стосовно водіїв літнього віку є обґрунтованими. Однак, на її думку, обмеження потрібно встановлювати індивідуально, виходячи з фізичного та психологічного стану кожного водія.
Читайте також: Зупинка авто по-новому в Україні: чому водії масово скаржаться на патрульних
Позиція місцевої ради
Член місцевої ради з безпеки дорожнього руху Зігфрід Брокманн також підтримує ідею про вікові обмеження, але вважає, що їх варто вводити лише після 75 років. На його думку, до цього віку багато водіїв здатні безпечно керувати автомобілем.
Погляд психологів
Психолог Катя Шляйніц наголошує, що досвід водіїв старше 75 років може стати їхньою перевагою. Проте, вона також зазначає важливість уважного ставлення до свого здоров’я. Якщо водій помічає симптоми когнітивних порушень, йому краще своєчасно відмовитися від керування транспортом.
Таким чином, питання вікових обмежень для водіїв є досить складним і потребує всебічного підходу.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!