Потрапили у ДТП за кордоном: адвокат пояснив, як діяти українським водіям
Кожна країна має свої власні правила та процедури для регулювання дорожньо-транспортних пригод. Тому перед поїздкою важливо ознайомитися з правилами дорожнього руху та процедурами для повідомлення про ДТП у країні, де ви плануєте подорожувати. Про це розповідає адвокат Олександр Головченко.
«Якщо ви потрапили у дорожньо-транспортну пригоду за кордоном, негайно викликайте поліцію і не покидайте місце пригоди до прибуття правоохоронців. Якщо ніхто не постраждав і немає серйозних матеріальних збитків, ви можете скористатися Європротоколом – офіційним документом про ДТП. Забезпечте безпеку всіх учасників пригоди і, якщо можливо, зробіть фотографії місця події, пошкоджених автомобілів та майна. Запишіть дані інших учасників ДТП: їхні прізвища, водійські посвідчення, контактні телефони, назви страхових компаній та номери полісів. Також важливо зберегти інформацію про свідків і їх контактні дані».
Адвокат порадив не підписувати жодних паперів, якщо ви не розумієте, що в них написано. Якщо це трапилося, то краще написати українською мовою, що не розумієте мову, на якій написаний документ.
«Якщо ви винуватець аварії, скажіть іншому учаснику про вашу страховку “Зелена карта”. Якщо ви постраждали, попросіть копію страхового договору та переконайтеся, що винуватець також повідомив свого страховика. Не давайте копію “Зеленої карти” нікому, крім поліцейських. Негайно повідомте свою страхову компанію, з якою уклали договір міжнародного страхування “Зелена карта”. Використовуйте будь-які доступні засоби зв’язку, які дозволені вашим страховиком».
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!