Штрафи до 40 тисяч: поліція визначила порядок покарання для «ухилянтів» без прав
Люди, які ухиляються від військового обліку, не з’являються на повістку до ТЦК або мобілізацію, і до яких застосували обмеження на право водити авто, не зможуть сісти за кермо, поки не вирішать це питання з військкоматом або судом. Їм можуть загрожувати штрафи до 40 тисяч гривень. Це рішення погодили Міністерство внутрішніх справ та Міністерство юстиції України, повідомляє ‘Юридичний Телеграм’.
Читайте також:
Чого категорично не можна робити водіям у зимовий період: 6 небезпечних звичок
ТОП-10 найбільш надійних недорогих німецьких кросоверів з пробігом
Новий закон, який почав діяти в травні, надає ТЦК новий спосіб впливати на людей, які не з’явилися до військкомату за повісткою або добровільно. Тепер їм можуть обмежити право водити автомобіль. Це може статися через спеціальне оповіщення та залучення поліції для доставки людини до ТЦК. Якщо це не допомогло, військкомат звертається до суду, який вирішує, що робити з водієм, який ухиляється від мобілізації.
МВС і Мін’юст погодили, як діяти в таких випадках. Поліція буде одразу вживати заходи щодо людей за рішенням суду. Обмеження триватимуть, поки людина не виконає вимогу ТЦК, не буде скасовано судове рішення або не буде відкликано позов від військкомату.
Якщо після введення обмежень водій буде спійманий за кермом, він може втратити права на 3-6 місяців і заплатити штраф 20 400 гривень. Якщо порушення повториться, штраф збільшиться до 40 800 гривень, а права можуть забрати на 5-7 років. У деяких випадках транспортний засіб можуть конфіскувати.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!