Categories: Статті

Скільки пального витрачається на прогрівання двигуна: експеримент

Прогрів двигуна автомобіля в холодну пору року – важлива процедура, адже вона забезпечує нормальну роботу авто під час поїздок у холодну погоду. Однак, багато водіїв стикаються з питанням ефективності цього процесу з точки зору витрати пального.

Щоб відповісти на ці питання, видання Автосвіт провели практичний експеримент з вимірюванням.

Як вимірювали

Експеримент складався з двох етапів. Спочатку вимірювали витрату пального під час прогрівання двигунів двох автомобілів, які відносяться до різних екологічних класів. На другому етапі було зафіксовано витрату пального під час стоянки з прогрітим двигуном на мінімальних обертах холостого ходу.

Усі виміри здійснювалися за допомогою маршрутних комп’ютерів, які отримували інформацію від автомобіля через канали OBD-II. Цей метод вимірювання є набагато точнішим порівняно з методом доливання, коли автомобіль заправляють до повного, а після випробувань доливають пальне і фіксують результат.

На яких автомобілях

Виміри проводилися на двох автомобілях – Kia Rio з двигуном G4FC (Євро-5) та Nissan X-Trail з двигуном QR25 DE (Євро-4). Результати цих вимірів можуть бути подібними і на інших автомобілях від Renault, Nissan, Hyundai/Kia, а також на автомобілях інших виробників.

Витрата у режимі прогріву

При температурі -15°C витрата бензину на прогрівання двигуна з екологічним класом Євро-4 спочатку становила 2,5 літра на годину. Коли охолоджена рідина прогрілася до 40 градусів, витрата трохи зменшилася і стала близько 1 літра на годину.

Двигун з екологічним класом Євро-5 споживав до 4 літрів пального на годину на початку прогріву, щоб швидше прогріти каталітичний нейтралізатор. Пізніше витрати палива зменшилися і стали приблизно такими ж, як і у двигуна з менш екологічним класом.

Під час прогріву обидва двигуни витратили приблизно однакову кількість пального, близько 0,6 літра.

Витрата у режимі холостого ходу

Під час холостого ходу, коли автомобіль припаркований і двигун працює для підтримки тепла в салоні, обидва двигуни витрачали близько 0,8-0,9 літра пального на годину, щоб не дозволити пасажирам замерзнути.

Отже, двигуни з більшою кількістю циліндрів та великим робочим об’ємом споживатимуть більше пального під час прогріву та на холостому ходу, ніж ті, що були на тестах.

Сучасні турбомотори, навпаки, споживатимуть трохи менше пального на початку, але їм знадобиться більше часу, щоб нагрітися до оптимальної температури. Таким чином, їхня загальна витрата пального буде приблизно такою ж, як у порівняльних атмосферних двигунах.

Експеримент показав, що прогрівання двигуна не вимагає багато пального, і стояти на холостому ходу можна довше. Проте після цього краще вирушити на швидкісну трасу та розігріти двигун на високих обертах, щоб очистити його від нагару та відкладень, що можуть утворитися під час простою.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Vladislava

Recent Posts

Патрульний назвав шість небезпечних автоаксесуарів: краще позбудьтеся їх

Кожен автомобіліст намагається «підігнати» своє водійське місце під себе, зробивши поїздку максимально комфортною і приємною.…

5 хвилин ago

Шість порушень, які поліція здійснює під час зупинки автомобіля

Зупинка автомобіля поліцією вже сама по собі може бути порушенням закону, якщо її здійснено без…

1 годину ago

Що буде, якщо натиснути на газ і гальмо одночасно: небезпечна і дорога звичка

Якщо ви нещодавно пересіли з «механіки» на «автомат», то напевно не раз ловили себе на…

2 години ago

Патрульний розповів про хитрих водіїв, які їздять без «автоцивілки»

З 1 січня в Україні набув чинності новий закон про обов'язкове автострахування, який спричинив дворазове…

3 години ago

Як уникнути штрафу за заїзд за стоп-лінію: за скільки метрів потрібно зупинитися

Заїзд за стоп-лінію є одним із найпоширеніших в Україні порушень ПДР. Незважаючи на те, що…

4 години ago

Патрульний розкрив секрет, як обдурити алкотестер при перевірці

Керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння - одне з найсерйозніших порушень ПДР в Україні, за…

9 години ago