Смикається око і не тільки: чим небезпечні тривалі поїздки за кермом
Медики попереджають водіїв про небезпеку тривалих поїздок за кермом автомобіля без відпочинку. Як пише Gazeta.ua, внаслідок сильного перенапруження виникає мимовільне посмикування повік, відоме в медицині як міокімія.
Зазначається, що це явище стає дедалі поширенішим серед автомобілістів, оскільки тривалі переїзди трапляються все частіше. Водії ігнорують рекомендації фахівців, допускаючи перевтому в дорозі.
Насамперед варто розуміти, що міокімія не є захворюванням, а лише окремим безболісним фізіологічним явищем, яке проявляється у вигляді скорочення м’язів верхньої або нижньої повіки. Зазвичай такий стан не пов’язаний з якимись супутніми недугами і швидко минає. Однак, якщо ігнорувати його та продовжувати перенапружувати очі, він може прогресувати й вилитися в реальне захворювання.
У разі виникнення посмикування ока під час водіння це сигнал організму про необхідність відпочинку. Хоча симптом зазвичай минає після повноцінного відпочинку, в деяких випадках він може зберігатися тижнями і навіть місяцями, зазначають медики.
Фахівці попереджають, що в деяких випадках міокімія повік може прогресувати, переростаючи в міокімію обличчя, яка вже асоціюється з такими захворюваннями, як розсіяний склероз або пухлина стовбура головного мозку.
Важливо розуміти, що надмірне перебування людини за кермом без перерв, що вимагає максимальної зосередженості та концентрації уваги, негативно впливає на нервову систему. М’язи шиї та основи черепа в статичному положенні постійного напруження можуть провокувати головні болі та мігрені. Також надмірно тривале водіння може призводити до підвищення артеріального тиску, що своєю чергою спричиняє появу запаморочення і сонливості.
Експерти настійно рекомендують переривати процес водіння кожні 2-3 години в дорозі. Особливо важливо дотримуватися цих рекомендацій у літній період, коли високі температури посилюють навантаження на організм. Роблячи паузи, краще проявляти фізичну активність, запобігаючи тим самим застою крові у венах нижніх кінцівок, що провокує захворювання серцево-судинної системи.
Якщо водій відчуває «мурашки» на шкірі або «черв’ячків» під нею – потрібно негайно зупинитися і відпочити. Якщо ігнорувати ці сигнали, вони можуть перерости в більш серйозні проблеми зі здоров’ям.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!