Уникайте їх: сім небезпечних помилок під час використання ременів безпеки
Використання пасків безпеки вкрай важливе для запобігання травмам і загибелі водіїв і пасажирів унаслідок ДТП. Дослідження показують, що цей простий елемент захисту здатний уберегти вас від фатальних наслідків навіть у, здавалося б, найпростіших ситуаціях. Однак часом просто пристібатися недостатньо, щоб захистити себе від неприємностей. Важливо вміти робити це правильно.
Експерти швейцарського видання Blick виділили сім типових помилок під час користування ременями безпеки, які здатні спричинити не менш небезпечні наслідки, ніж відмова від пристібання.
Ремінь поверх брючного ременя:
Нижня частина ременя повинна розташовуватися нижче рівня брючного ременя. Якщо він виявиться вищим, це може призвести до різкого здавлювання внутрішніх органів, їхнього пошкодження і внутрішньої кровотечі.
Перекручена тасьма:
Переконайтеся, що ремінь безпеки розправлений. Навіть найменший перекрут може знизити ефективність пристібання.
Використання старих ременів:
З часом ремені старіють і зношуються. Важливо вчасно міняти їх, оскільки в екстреній ситуації це може відігравати ключову роль.
Щільний або об’ємний одяг:
Пристібання поверх щільного одягу не рекомендується, оскільки це погіршує притискну силу ременя. При різкому гальмуванні він може врізатися в тіло і не врятує від удару.
Неправильне розташування ременів безпеки:
Важливо переконатися, що ремінь проходить через плече і стегно і максимально надійно фіксує положення тіла в сидінні.
Небезпечні предмети в кишенях:
Наявність навіть невеликих гострих предметів у кишенях у разі аварії може спровокувати серйозну травму.
Непристібання пасажирів ззаду:
Існує міф, що пасажирам задніх сидінь пристібатися не обов’язково. Насправді це важливо не тільки для самих людей, які їдуть у задньому ряду, а й для тих, хто буде спереду. У разі різкого удару або гальмування люди ззаду перетворяться на снаряд, що летить, і здатний завдати шкоди оточуючим.