Юристи б’ють на сполох через неправомірні рішення поліції щодо адміністративної відповідальності водіїв за наявність навіть невеликої тріщини на лобовому склі автомобіля. В окремих випадках водіїв можуть навіть позбавити прав.
Патрульні вважають будь-яке пошкодження вітрового скла в зоні роботи склоочисників порушенням, згідно з ч. 1 ст. 121 КУпАП, що визначає це як технічну несправність, яка забороняє експлуатацію транспортного засобу. Однак юристи наголошують, що це незаконно, оскільки тріщина на склі не є технічною несправністю.
Штраф за таке “порушення” становить 340 гривень. Багато водіїв, не бажаючи оскаржувати рішення поліції, просто оплачують штраф, залишаючи тріщину на склі. У результаті вони ризикують знову зіткнутися з патрульними, які можуть повторно скласти протокол за ст. 121 КУпАП через незнання або несумлінність. Цього разу справа розглядатиметься за ч. 4, яка передбачає позбавлення водійських прав на 3-6 місяців.
Юристи рекомендують оскаржувати такі рішення в суді без зволікань, оскільки на це є лише 10 днів за законом. Якщо не зробити це вчасно, можна отримати не лише штраф, але й втратити водійські права.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Сучасні автомобілі – це не просто транспорт, а справжні технологічні дива. Багато водіїв навіть не…
Багато сучасних авто випускають без запасного колеса, щоб зменшити витрати. Але це створює проблему, якщо…
Каталітичний нейтралізатор (каталізатор) допомагає зменшити шкідливі викиди автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння. Це важлива частина…
Не кожен водій буде радий, якщо його зупинить поліція. Однак іноді й для патрульних спілкування…
Штрафи за порушення ПДР в Україні є найчастішим видом покарання для водіїв. Однак значна частина…
Колір автомобіля — це не лише про зовнішній вигляд. Психологи вважають, що обраний відтінок може…