Обгін — це один із найскладніших і найнебезпечніших маневрів, оскільки часто він вимагає виїзду на смугу зустрічного руху і виконання на великій швидкості. Тому дуже важливо знати, як правильно і безпечно це робити. Проте багато водіїв помиляються, обганяючи на інтуїції, без дотримання правил безпеки.
Обгін довгої фури — це найскладніший маневр, оскільки через її великі розміри важко оцінити ситуацію попереду і швидко завершити обгін. Тому необхідно дотримуватися кількох важливих правил.
Перш за все, треба вибрати ділянку дороги, де можна безпечно здійснити обгін — це повинна бути рівна ділянка без підйомів, поворотів та інших перешкод. Під’їхати до фури потрібно на відстань не більше 20 метрів, ввімкнувши покажчик повороту. Потім переконайтеся, що за вами немає інших автомобілів, які можуть розпочати обгін. Після цього трохи перемістіть авто вліво і перевірте, чи на зустрічній смузі немає інших машин. Запам’ятайте свою поточну швидкість, це знадобиться пізніше.
Якщо все в порядку і ви впевнені в безпеці обгону, можна розпочинати маневр. Прискортеся, наближаючись до фури на відстань 5-7 метрів, а потім виїжджайте на смугу зустрічного руху. Як тільки ви на ній, продовжуйте набирати швидкість, поки кабіна фури не з’явиться в правому дзеркалі заднього виду. Тоді можна безпечно повертатися на свою смугу. Ваша швидкість під час обгону повинна бути на 10-15 км/год вищою за ту, яку ви мали до маневру.
Читайте також: Час купувати нову машину: 10 ознак того, що автомобіль треба міняти
Якщо під час обгону на смузі зустрічного руху з’явився автомобіль, або попереду є поворот чи підйом, не панікуйте. Оцініть ситуацію і вирішіть, чи встигаєте безпечно завершити обгін. Якщо є сумніви, краще знизити швидкість, відтягнутись назад і повернутись на свою смугу позаду фури. Це не проблема — краще спробувати знову, ніж ризикувати. Якщо фура їде в колоні, не намагайтеся обігнати кожну по черзі, бо ви не зможете набрати достатню швидкість. Найкраще — обігнати всю колону фур одразу.
Завжди пам’ятайте правило: «Не впевнений — не обганяй». Якщо ви сумніваєтеся в безпеці маневру через дорожні умови або технічний стан авто, краще не ризикувати і відмовитися від обгону.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Дізнайтеся, як правильно спілкуватися з патрульним під час зупинки автомобіля, використовуючи шість ефективних фраз. Збережіть…
Досвідчений юрист назвав три категорії водіїв, яких патрульні воліють не зупиняти.
Дізнайтеся, чому автоматична коробка "пинається" при переключенні: від проблем з підвіскою до дефіциту масла. Рішення…
Досліджуємо, чому деякі водії стартують зі другої передачі. Чи дійсно це безпечно та які наслідки…
Відновлення посвідчення водія після позбавлення: особливості, вимоги та алгоритм дій. Дізнайтесь, як повернути права у…
Зимою багато водіїв поспішають сідати в машину, запускати двигун і відразу вмикати обігрівач, щоб швидше…