Час купувати нову машину: 10 ознак того, що автомобіль треба міняти

Автовласники змінюють свої автомобілі з різних причин. Комусь не вистачає потужності, інші бажають комфорту, а деякі просто хочуть спробувати новинки автопрому. Проте найчастіше причиною до продажу є технічний стан автомобіля. Давайте розглянемо кілька найбільш поширених причин, які змушують людей замінювати свої транспортні засоби.

1. Технічний стан

Часто водії вирішують поміняти машину після серйозної аварії. В деяких випадках вона може не піддаватися відновленню, в інших – потрібні значні кошти на ремонт, які не компенсує страховка. Тому простіше буде придбати новий автомобіль.

Також це стосується транспортних засобів, які інтенсивно експлуатувалися або використовувалися в складних умовах. У таких автомобілів, як правило, страждає ходова частина. На ній можуть з’явитися тріщини, а стійки відриваються від кріплень.

Якщо регулярно виходить з ладу то одне, то інше, а ви стали постійним клієнтом СТО, то дуже скоро вирішите змінити автомобіль.

2. Проблеми з двигуном

Якщо в вашому автомобілі почали виникати проблеми з мотором, автоексперти радять його продати. Ремонт або заміна двигуна – це настільки складна та затратна процедура, що в багатьох випадках має сенс вкласти кошти в новий автомобіль.

3. Часті поломки електроніки

Сучасні автомобілі переповнені інтелектуальними, але примхливими системами. Якщо хоча б одна з них виходить з ладу, це негативно позначається на загальному стані автомобіля. По-перше, їздити стає складно і некомфортно, а по-друге, небезпечно.

Виправлення поломок електроніки – це трудомісткий та дорогий процес. Найчастіше несправності виникають через підгнивші або відірвані контакти. Знайти їх непросто, а навіть якщо вдасться замінити пошкоджені дроти, ніхто не дасть гарантій, що проблеми з електронікою більше не з’являться.

Читайте також: Як ефективно подолати масложор без капітального ремонту двигуна

4. Жор масла та великі витрати на пальне

Якщо зросли витрати масла, це може свідчити про несправності в шатунно-поршневій групі, пошкоджені прокладки та зношені маслоз’ємні кільця. У результаті масло проникає в місця, де його бути не повинно, патологічно впливаючи на двигун.

Найменше, що може трапитися – це збільшений сизий вихлоп. А серйозніші наслідки – прогорання каталізаторів, погіршення динаміки, появи сильних відкладень та закоксовування двигуна. Все це призводить до швидкого зносу силової установки та наближає її капітальний ремонт або заміну.

Якщо раніше ви користувалися автомобілем рідко або на невеликі відстані, то витрати на пальне могли бути прийнятними. Але почавши часто їздити, вам доводиться заправлятися кожні два-три дні. Відповідно зростають витрати на бензин, що змушує задуматись про автомобіль з більш економічним двигуном.

5. Корозія

Боротьба з іржею потребує уважності, часу та коштів. Важливо своєчасно виявити перші ознаки корозії, щоб зупинити процес. Однак це зробити нелегко. Корозія завжди буде з’являтися в різних місцях та не лише псує зовнішній вигляд, але й руйнує важливі елементи.

Якщо іржа почала з’являтися в одному чи іншому місці, то краще купити нову машину. З часом кузов все одно втратить свою привабливість, що негативно позначиться на ціні при продажу.

6. Непередбачувана поведінка

Як і будь-яка техніка, автомобіль може стати непередбачуваним. Наприклад, почне барахлити електроніка або проявлять себе приховані дефекти. В результаті автотранспорт може раптово підвести: зупинитися на трасі чи не завестися в найвідповідальніший момент.

Власникам, які втратили впевненість у своїй «кобилці», доводиться їздити з великою обережністю, завжди тримаючи телефон евакуатора на випадок непередбачених ситуацій. Тому вони часто вважають за краще залишати машину на стоянці і користуватися таксі або громадським транспортом.

7. Дороге обслуговування

Задуматися про зміну автомобіля варто, якщо левова частка вашого бюджету йде на його обслуговування та ремонт. Ідеться не лише про планові техогляди, купівлю нової резини та переобування. Якщо кожні півроку ви витрачаєте більше 2000 доларів на серйозний ремонт ходової, двигуна чи гальмівної системи, це вагома причина для придбання нової машини.

8. Психологічна несумісність

Інколи автомобіль працює бездоганно, але поїздки на ньому завдають постійного роздратування. Наприклад, салон здається тісним, сидіння – незручними, а багажник – занадто малим.

Якщо ваш автомобіль викликає лише негативні емоції, то це ознаки емоційної втоми. І якщо ви вважаєте свій автомобіль «металобрухтом», то саме час подумати про купівлю нового транспортного засобу.

Це цікаво: На АЗС розповіли, які автомобілі небезпечно заправляти до повного бака

9. Зміна життєвих обставин

З часом потреби кожної людини змінюються. Наприклад, сім’я може зрости, і ви почнете регулярно виїжджати великою компанією на природу чи рибалку. Очевидно, що у салоні не вистачає місця для всіх, а в багажнику – простору для речей.

Або навпаки, діти виросли, і потреби в перевезенні їх на заняття вже немає. Або ви переїхали ближче до роботи, яка знаходиться в пішій доступності, краще буде пройтися пішки. Великий і потужний автомобіль більше не потрібен, тому має сенс поміняти його на модель поменше.

10. Якщо автомобіль не дуже потрібен

Буває, що автомобіль використовується лише випадково. А в звичайному житті вам зручніше переміщуватися на громадському транспорті або таксі. Але при цьому доводиться регулярно платити за паркування, проходження техогляду, витрачатися на обслуговування та ремонт. Хоча автомобіль більшість часу стоїть у гаражі або на парковці.

В цьому випадку значно раціональніше буде задуматися про його продаж. А новий автомобіль можете придбати, коли виникне гостра потреба.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також