Як уникнути недоливу палива на АЗС: пояснення для водіїв
Заправка – звична справа для кожного водія з авто на бензині чи дизелі. Здається, все просто: вставив пістолет у бак і заплатив. Але й тут є свої нюанси. Можна заливати пальне на певну кількість літрів або на фіксовану суму. Який спосіб кращий і як це допоможе заощадити?
Читайте також:
В Україні планують ввести новий дорожній знак: подробиці
До 2026 року ціни на електромобілі зрівняються з бензиновими
Чому краще заправлятися за літри?
Досвідчені водії зазвичай вибирають заправку на конкретну кількість літрів. Це тому, що вони знають, як працюють колонки. Заправні колонки точно відміряють лише об’єм пального. Якщо ж заправлятися на суму, система може округлити кількість залитого пального, і водій отримає трохи менше, ніж міг би.
Чи можна вважати недолив пального шахрайством?
В Україні за законом заправка може недолити до 0,5% пального — це 50 мл на кожні 10 літрів. Наприклад, якщо вам недолили 250 мл на 50 літрів, це не вважається порушенням. Але якщо недолив більший за цю норму, ви маєте право звернутися зі скаргою до Держпродспоживслужби.
Якщо заправлятися на конкретну суму, ризик недоливу зростає. Тому досвідчені водії радять обирати заправку на певну кількість літрів. Якщо у вас є фіксована сума, яку ви готові витратити, краще заздалегідь підрахувати, скільки літрів пального ви зможете купити в межах цього бюджету.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!