Як вирішити проблему масложору без капітального ремонту двигуна: водіям на замітку
Моторне мастило в двигуні витрачається з часом, і це нормально. Зазвичай, на кожну тисячу кілометрів пробігу витрачається до 600 мл мастила, а в деяких випадках – до літра. Якщо витрати вищі, це може означати, що з вашим автомобілем є проблема.
Експерти зазначають два основних види витоку оливи: витікання на дорогу або згоряння в двигуні. Найбільш небезпечний випадок – коли олива викидається з системи під тиском. Це може статися через проблеми з масляним фільтром, теплообмінником, системою подачі оливи до турбокомпресора або датчиком тиску.
Іноді мастило може підтікати на стику головки і блоку циліндрів. Невеликі витоки можливі через сальники колінчастого і розподільного валів, а також через прокладки піддону, клапанної кришки або магістралі зливу масла з турбокомпресора. Щоб визначити, звідки йде витік, слід перевірити, де є масляні сліди.
Масло може потрапляти в циліндри через проблеми з поршневими кільцями, пошкодження поршнів, забруднені канали для зливу масла або подряпини на стінках циліндрів. Найчастіше це призводить до густого диму з вихлопної труби, особливо коли двигун розігрітий і оберти досягають близько 5 тисяч обертів на хвилину.
Експерти також вказують, що витрати масла можуть бути через знос масловідбивних ковпачків. Це зазвичай проявляється сизим димом з вихлопної труби, коли двигун ще не прогрітий. Іншою причиною може бути проблеми в системі вентиляції картера, що призводить до забруднення маслом впускного тракту і дросельного вузла.
Особливо важливо перевірити турбокомпресор при проблемах з витратою масла. Якщо ущільнення ротора зносилися, масло може потрапити в камеру згоряння або випускний тракт. Щоб оцінити ступінь зносу ущільнень, потрібно перевірити осьовий і радіальний люфт ротора.
Також проблема з витратою масла може бути пов’язана з самим мастилом. Якщо після заміни масла все було нормально, але через 3-4 тисячі кілометрів витрата різко зросла, це може означати, що масло вже відслужило свій термін. Найімовірніше, ви придбали неякісне масло, яке потрібно замінити.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!