За ці помилки під час зупинки поліцією вам гарантовано штраф: не робіть так
В Україні поліція не може просто так зупиняти автомобілі «для перевірки документів». Найчастіше така процедура пов’язана з підозрою в порушенні ПДР. Водночас далеко не кожна зупинка закінчується штрафом. Але іноді водії самі накликають на себе проблеми, роблячи фатальні помилки під час спілкування з патрульними. Досвідчений адвокат розповів «SUV News», чого категорично не можна робити в разі, якщо вас зупинила поліція.
Насамперед юрист застерігає водіїв від поспішного виходу з автівки, оскільки це викликає додаткові підозри та може призвести до більш ретельної перевірки. Він нагадав, що автомобіліст не зобов’язаний залишати автомобіль у разі зупинки, навіть якщо йдеться про перевірку на алкоголь або складання документів.
Ще однією поширеною помилкою, за словами адвоката, є спроба водіїв випросити у поліцейських «помилування». Емоційні благання і вибачення не діють на патрульних, які лише утвердяться у своїй думці про вашу винуватість і звернуть на свою користь вашу вразливість. Ба більше, найімовірніше, ваша поведінка буде записана на бодікамеру і в разі судового розгляду використовується як доказ.
Також експерт категорично не радить зізнаватися в тому, що ви вживали спиртне, незалежно від того, як давно це було. Поліцейські, за його словами, можуть піти на хитрість і запитати щось на кшталт «Ви пили сьогодні чи запах залишився після вчорашнього застілля». Водій, сподіваючись на те, що другий варіант позбавить його проблем, погоджується з ним, не замислюючись про те, що сам заганяє себе в пастку, бо алкоголь в організмі може зберігатися понад добу. При цьому поліція з ваших вуст отримає зізнання у вживанні спиртного.
У разі незгоди з протоколом або постановою про порушення водіям рекомендується не підписувати протокол відразу, а обов’язково вказати свою позицію в документі, що збільшить шанси на оскарження в суді. За наявності порушень з боку поліції, про це обов’язково потрібно вказати в документі або окремому поясненні.
Окремо адвокат застеріг водіїв від спроби «вирішити на місці» проблему. Якщо ви запропонуєте інспектору хабар і він запише це на камеру, то вам загрожує кримінальне переслідування за статтею 369 КК України. Як підсумок – вас можуть оштрафувати на суму до 68 тисяч гривень або навіть відправити за ґрати на строк до чотирьох років.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!