За які порушення ПДР не можна штрафувати водіїв: відповідь патрульного

Сьогодні адміністративні штрафи в Україні є найпоширенішим типом покарання водіїв за порушення ПДР. Грошові стягнення може отримати практично кожен автомобіліст – за порушення правил паркування, перевищення швидкості, проїзд на заборонний сигнал світлофора та інше. Однак є випадки, коли навіть наявність підтвердженого факту порушення не дозволяє поліції притягнути водія до відповідальності. Досвідчений патрульний розповів «SUV News» про такі ситуації.

  • Аптечка та вогнегасник: деякі інспектори кваліфікують їхню відсутність як технічну несправність і виписують незаконні штрафи за ст.121 КУпАП. Вони дуже швидко скасовуються через суд. Насправді водій легкового автомобіля може отримати лише попередження за ст.125 КУпАП за таке порушення. Штраф законний тільки для тих, хто перевозить пасажирів на регулярній основі – таксі, маршрутки, автобуси.
  • Проїзд на «червоне»: штраф за проїзд на червоне світло скасовується, якщо рух розпочато на зелене або за вказівкою регулювальника, або водій не міг зупинитися без різкого гальмування.
  • Зупинка під заборонним знаком: тимчасова зупинка до 5 хвилин або для посадки/висадки пасажирів чи завантаження/розвантаження не є порушенням, навіть під знаком «Зупинка заборонена».
  • Крайня необхідність: якщо водій порушив ПДР для відвернення загрози (наприклад, об’їзд аварії або загрози життю), що могла завдати більшої шкоди, ніж наслідки порушення, коли в інший спосіб уникнути ситуації немає можливості, відповідальність знімається. Але – тільки за дотримання всіх трьох умов, передбачених статтею 18 КУпАП.

Порушення, вчинені не з вини водія або за неможливості уникнути інциденту, не повинні кваліфікуватися як адміністративні. Важливо, щоб водії знали свої права і за необхідності оскаржували штрафи”, – пояснив ситуацію профільний юрист.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також