Зробіть це, якщо вас заколисує в машині: новий метод від японських учених

Нерідко українські автомобілісти стикаються з проблемою, коли їхніх пасажирів заколисує в дорозі під час поїздок. Видання Interia звертає увагу на новий ефективний метод боротьби з цим неприємним явищем, який розробили дослідники з Університету Нагоя (Японія).

Зазначається, що для боротьби із захитуванням більше не потрібно приймати лікарські препарати. Досить увімкнути якийсь звук із частотою 100 Гц. Дослідження показують, що достатньо всього 60 секунд, щоб позбутися відповідних симптомів. Невеликого акустичного впливу достатньо для поліпшення самопочуття та продовження поїздки. Важливою перевагою методу є відсутність необхідності в спеціальному обладнанні – достатньо звичайного смартфона з відповідним додатком.

Механізм дії цього методу безпосередньо пов’язаний з особливостями функціонування вестибулярного апарату в нашому внутрішньому вусі. Під час їзди в автомобілі він визначає зміну положення тіла, прискорення і напрямку руху. Якщо зір надає мозку суперечливу інформацію (наприклад, під час читання книжки в автомобілі, що рухається), виникає сенсорний конфлікт, що спричиняє нудоту, запаморочення та інші симптоми захитування.

Прослуховування звуку частотою 100 Гц, як показують дослідження, ефективно нейтралізує підвищену чутливість вестибулярного апарату, працюючи як свого роду стабілізатор. У рамках експерименту японські вчені змогли довести свою теорію на практиці. При цьому учасники дослідів не знали про мету відтворення звуку. Практично всі вони зізнавалися, що відчули значне поліпшення самопочуття під час прослуховування музики в зазначеній частоті.

Щоб скористатися методом, достатньо:

  • Встановити застосунок, що генерує звук певної частоти
  • Налаштувати частоту на 100 Гц
  • Налаштувати гучність приблизно на 80 децибел

Відтворювати звук протягом 60 секунд перед початком поїздки або при появі перших ознак дискомфорту

Експерти заявляють, що ця методика може стати воістину революційною, оскільки до сьогоднішнього дня проблема заколисування є актуальною. При цьому симптоми нерідко виникають раптово посеред поїздки, коли знайти відповідні медикаменти поблизу неможливо.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також