Безпечна та встановлена швидкість: яка між ними різниця
У поліції основною причиною аварійності визнають перевищення “безпечної швидкості”, тоді як водіїв штрафують за перевищення “встановленої швидкості”. Яка ж різниця між цими поняттями?
Українські Правила дорожнього руху мають таке визначення: “безпечна швидкість” – це та швидкість, при якій водій може безпечно управляти транспортним засобом та контролювати його рух у конкретних дорожніх умовах.
“Встановлена швидкість” регламентується правилами та дорожніми знаками. Згідно з пунктом 12.9 б) ПДР, водієві забороняється перевищувати максимальну швидкість, вказану в пунктах 12.4-12.7, на ділянці дороги, де встановлено дорожні знаки 3.29, 3.31, або на транспортному засобі, на якому встановлено розпізнавальний знак відповідно до підпункту “и” пункту 30.3 цих Правил.
Проще кажучи, “безпечну швидкість” водій визначає самостійно, тоді як “встановлена швидкість” регламентується Правилами дорожнього руху.
За офіційною статистикою МВС, найпоширенішою причиною ДТП є перевищення “безпечної швидкості”. Перевищення “дозволеної швидкості” знаходиться на восьмому місці у рейтингу причин ДТП.
За 11 місяців поточного року в Україні сталось 8 448 аварій через перевищення “безпечної швидкості” і 609 через перевищення “встановленої швидкості”.
За перевищення “встановленої швидкості” передбачена адміністративна відповідальність:
– за ч. 1 ст. 122 (Перевищення встановлених обмежень швидкості руху більше як на 20 км/год) КУпАП. Штраф — 340 гривень;
– за ч. 4 ст. 122 (Перевищення встановлених обмежень швидкості руху більше як на 50 км/год) КУпАП. Штраф — 1700 гривень.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!