Капітальний ремонт автодороги М-09 між Львовом та “Рава-Руською”: нові можливості для зручної логістики з ЄС

На автошляху М-09 між Львовом та пунктом пропуску «Рава-Руська – Гребенне» стартує капітальний ремонт, що дозволить суттєво покращити умови руху. Це стратегічний маршрут, який з’єднує Київ із Варшавою і входить до Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T).

Деталі проекту капітального ремонту

Ділянка ремонту протяжністю 33,4 км пролягає від села Воля-Висоцька до пункту пропуску, інформує ЦТС із посиланням на “Автомагістраль-Південь” Відомо, що трафік тут надзвичайно інтенсивний, а дорога має лише дві смуги, що часто призводить до заторів. Востаннє дорога ремонтувалася перед Євро 2012, однак дорожня основа майже не змінювалася.

Ця траса вже давно не відповідає сучасним вимогам швидкої та зручної логістики з Європейським Союзом. Ще до початку війни Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) провів аудит безпеки дорожнього руху та аналіз економічної доцільності ремонту. У 2020 році між Україною та банком було підписано угоду про фінансування ряду проектів, серед яких і капітальний ремонт дороги М-09.

Зміни у дорожній інфраструктурі

Під час ремонту передбачено розширення дороги за межами населених пунктів та додавання ще однієї смуги. Із обох сторін прилеглих територій біля зупинок транспорту, перехрестів та примикань з’являться перехідно-швидкісні смуги. Повністю буде замінено дорожню основу, а нове покриття складатиметься з трьох шарів асфальтобетону.

Також в рамках проекту планується демонтаж старих мостів та зведення шести нових. Більшість з них перебувають у аварійному стані, тому 4 з них будуть замінені на бетонні труби, а також створять кільцеву розв’язку. Додатково передбачено облаштування системи водовідведення дощової води, тротуарів, велодоріжок, шумозахисних екранів, освітлення, світлофорів та бар’єрного огородження.

Очікувані результати та терміни реалізації

Завдяки такому капітальному ремонту «пропускна здатність» траси значно зросте, що дозволить зменшити ризик виникнення заторів та «тягнучок» на цьому важливому напрямку. За звичайною практикою, інфраструктурні проекти в Україні, фінансовані ЄБРР, виконувались іноземними компаніями. У даному випадку генеральним підрядником виступить українська компанія.

На сьогоднішній день вже тривають підготовчі роботи: кілька бригад геодезистів здійснюють зйомку, а співробітники мобільної лабораторії беруть зразки покриття для дослідження. Очікується, що реалізація проекту триватиме два роки.

Таким чином, завдяки ремонту автотраси М-09, з’явиться можливість значно поліпшити дорожню інфраструктуру та зробити логістичні процеси більш ефективними, а це, безсумнівно, позитивно вплине на бізнес і економіку в регіоні.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також