Коли не можна штрафувати п’яного за кермом: судове роз’яснення
Одним з найтяжчих порушень правил дорожнього руху – є перебування за кермом у стані алкогольного сп’яніння. Однак є випадки, коли автомобілістів не можуть за це покарати.
Нещодавно Полтавський апеляційний суд виніс рішення, що житель Миргорода, який керував автомобілем в комендантську годину, був зупинений патрульними. Патруль запідозрив у водія ознаки алкогольного сп’яніння і підтвердив це, протестувавши його на спеціальному приладі.
На водія було складено протокол, а суд призначив йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 17 000 гривень та вилучив права на один рік.
Однак під час апеляції з’ясувалося, що водій сів за кермо навмисно. До цього його змусила знайома, яка попросила терміново відвезти її до матері, котра погано себе почувала. Швидка допомога не змогла б вчасно приїхати до жінки, а вона не могла відчинити двері квартири медикам, у цій ситуації лише донька змогла б допомогти. Зрештою, водій вирішив порушити закон, щоб врятувати жінку.
Апеляційний суд погодився з аргументами чоловіка і зазначив, що згідно зі статтею про адміністративні правопорушення, особи, які вчинили порушення в умовах надзвичайної ситуації, визнані кримінальними, не можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності. Провадження було закрито, а штраф і вилучення водійського посвідчення анульовано.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!