Мобілізація авто в Україні: кому з водіїв варто бути напоготові
У період воєнного стану в Україні може відбутися мобілізація не лише громадян, а й транспортних засобів. Процедура вилучення автомобілів регулюється Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та постановою Кабінету Міністрів України №1921 від 28 грудня 2000 року.
Міністерство внутрішніх справ регулярно передає до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України інформацію про реєстрацію транспортних засобів підприємств, установ і організацій. Їхні транспортні засоби можуть бути мобілізовані для потреб Збройних Сил України. Проте автомобілі не можна вилучати з дипломатичних представництв, місій міжнародних організацій, банків державного сектору, підприємств, що мають важливе суспільне значення, і тих, які виконують мобілізаційні завдання.
Мобілізація техніки і транспорту проводиться організовано. Спочатку Кабінет Міністрів встановлює необхідну кількість, розподіляючи їх між регіонами, районами і містами. Потім місцева влада передає підприємствам і установам, які мають потрібну техніку, відповідні ліміти за погодженням з територіальними центрами комплектування і соціальної підтримки. Прості військові не мають право прийти і взяти будь-яке транспортне засобу.
Процес мобілізації має свою процедуру оформлення. Фіксується технічний стан і готовність транспорту до виконання певних завдань, проводиться оцінка автомобіля, і власнику видається копія укладених документів. Після закінчення воєнного стану власник має право на повернення свого майна через територіальні центри комплектування і соціальної підтримки або на компенсацію збитків, якщо майно не підлягає поверненню.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!