Оштрафують або кинуть за ґрати: які слова водіям заборонено говорити поліції

Для багатьох водіїв в Україні спілкування з поліцією може бути неприємним досвідом, особливо коли йдеться про можливий штраф за порушення правил дорожнього руху. Важливо знати, що водій може бути покараний навіть за свої слова під час спілкування з поліцейськими. “Твоя МАШИНА” розглядає випадки, коли краще утриматися від коментарів, щоб уникнути додаткових проблем із законом.

1. Нецензурна лексика, образа поліцейського

Використання нецензурної лексики або образи поліцейського може бути розглянуте як дрібне хуліганство згідно зі статтею 173 КУпАП. За це передбачено штраф до 119 гривень або арешт до 15 діб.

2. Пропозиція хабара

Навіть пропозиція хабара поліцейському може призвести до чотирьох років ув’язнення, згідно зі статтею 369 КК. У разі повторного порушення строк покарання може збільшитися до шести років.

3. Відмова пред’явити документи

Згідно із законом, водій має пред’явити поліції права, технічний паспорт і страховий поліс ОСЦПВ. Невиконання цієї вимоги може призвести до штрафу у 850 гривень за ч.1 ст.126 КУпАП. Однак існують винятки, коли патрульні зупиняють автомобіль без підстав або не мають доказів правопорушення.

4. Злісна непокора законній вимозі співробітника поліції

Якщо поліцейський має законні та обґрунтовані вимоги, їх слід виконувати, незалежно від вашого ставлення до цього. Відмова може призвести до штрафу у розмірі 255 гривень або 15 діб арешту.

5. Відмова від огляду на стан сп’яніння

Якщо вам запропонували пройти огляд на стан алкогольного або наркотичного сп’яніння, а ви відмовилися і сказали “Ні”, вас можуть оштрафувати на 17 тисяч гривень і позбавити права керувати автомобілем до одного року. При повторному порушенні штраф може збільшитися вдвічі, а термін відсторонення від керування транспортом зросте до трьох років.

6. Погроза фізичної розправи

Під час конфліктів з поліцією водії можуть висловити погрози фізичної розправи. Згідно зі статтею 345 Кримінального кодексу України за такі загрози можна отримати до 3 років ув’язнення, якщо вони адресовані поліцейському чи його сім’ї.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також