Оштрафують та відберуть права на півроку: в Україні готують покарання для “гучних” водіїв

“В Україні розглядається законопроект №9564, який спрямований на боротьбу з автомобілями, що видають надмірний шум. Ініціатива була зареєстрована 4 серпня 2023 року і передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших відповідних законів. Цю інформацію оприлюднило видання Хвиля.

Законопроект, запропонований групою народних депутатів під керівництвом Давида Арахамії, включає такі заходи:

1. Штраф у розмірі 17 000 гривень за перше порушення (еквівалентно 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

2. Штраф у розмірі 34 000 гривень за повторне порушення (еквівалентно 2 000 неоподатковуваних мінімумів).

3. Можливе позбавлення права керування автомобілем на термін від 3 до 6 місяців.

Законопроект пропонує передавати справи про ці порушення поліції для першого випадку і судам для повторних випадків. Автори законопроекту обгрунтовують його потребу популярністю використання модифікацій вихлопних систем, особливо серед молоді та мотоциклістів. Це включає установку спортивних вихлопних систем і інших технічних змін, які не відповідають оригінальним стандартам автомобіля.

Особлива увага звернена на те, як надмірний шум може впливати на суспільство під час воєнного часу. Відзначається, що гучні звуки можуть спричиняти тривогу серед громадян через їхнє схожість із звуками ворожих безпілотників та інших військових загроз.

Важливо зауважити, що цей закон буде застосовуватися тільки у населених пунктах. Це означає, що він не охоплюватиме відповідальність за галасливі транспортні засоби під час спортивних подій або заходів поза містами та сіл.

Законопроект також включає пропозиції щодо внесення змін до законів України “Про дорожній рух” та “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”.

Наразі цей документ обговорюється у комітеті Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності під керівництвом Сергія Йонушаса. Подальша доля законопроекту залежатиме від рішення парламентарів і можливих змін, які можуть бути внесені під час законодавчого процесу.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також