Перевезення дітей без автокрісла: які штрафи можуть отримати водії
Відсутність дитячого крісла в автомобілі може призвести до серйозних наслідків для безпеки дитини під час перевезення. З метою захисту маленьких пасажирів та запобігання можливим травмам у разі аварії, законодавством передбачено відповідальність за відсутність або неналежне використання дитячого крісла.
«Телеграф» вирішив нагадати водіям про штрафи за відсутність дитячого крісла в автомобілі.
Які розміри штрафу за відсутність дитячого крісла в авто
Штраф за відсутність дитячого крісла в автомобілі становить від 1700 до 2550 гривень. Встановлення дитячого крісла обов’язкове для дітей, які мають зріст менше 145 сантиметрів, незалежно від їх віку. Раніше вимагалося використання крісла для дітей до 12 років, але ця норма була вилучена з закону. Важливо зауважити, що це правило не поширюється на автомобілі екстрених служб та автобуси, що здійснюють регулярні пасажирські перевезення.
Штраф становить 510 гривень за перше порушення протягом року і 850 гривень за повторне порушення протягом року.
Варто мати на увазі, що штраф за відсутність дитячого крісла може бути нарахований тільки у випадку, якщо поліцейський зупинив автомобіль через порушення Правил дорожнього руху. Поліція не здійснює спеціальних перевірок наявності автокрісла без зупинки автомобіля.
Для старших дітей можна використовувати бустери в автомобілі – це спеціальні пристрої, які дозволяють пристебнути дитину щільним ременем безпеки. Статистика показує, що перевезення дітей у таких пристроях знижує ризик травм і загибелі під час дорожньо-транспортних пригод на 50%.
Перевезення дітей на руках категорично заборонено, оскільки дорослий не може гарантувати безпеку дитині у випадку аварії.
Дитячі крісла є дуже ефективними засобами захисту під час поїздок автомобілем, оскільки вони надають додаткову підтримку та захист маленьким пасажирам. Водіям необхідно дотримуватись правил безпеки на дорозі і використовувати відповідні дитячі системи безпеки згідно з вимогами законодавства. Не дотримання цих правил може поставити під загрозу безпеку дитини.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!