Штраф 1700 гривень: де українським водіям категорично заборонено залишати свої авто
У Києві часто стаються випадки, коли на місцях для паркування осіб з інвалідністю з’являються автомобілі без відповідних знаків “водій з інвалідністю”. Це призводить до запитань від тих, хто має право на таке паркування, до інспекції з паркування: чому порушників не штрафують або не евакуюють.
Згідно із законодавством, інспектори з паркування наразі не можуть розглядати справи про адміністративні правопорушення та виносити постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за розміщення транспортних засобів на місцях, призначених для паркування осіб інвалідністю. Про це розповів виконувач обов’язків заступника директора Департаменту територіального контролю міста Києва Сергій Дубенко.
Він пояснив, що водії, які паркують свої автомобілі під знаками для інвалідів, повинні мати у лівому нижньому куті лобового скла транспортного засобу розпізнавальний знак “Водій з інвалідністю” або мати документи, що підтверджують інвалідність водія або одного з пасажирів.
Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, паркування на місцях для інвалідів або утруднення їх руху карається штрафом від 1 020 до 1 700 гривень.
Поліція може притягнути до адміністративної відповідальності порушників. Громадяни, у свою чергу, можуть підказати правоохоронцям, де відбуваються такі правопорушення.
Нещодавно жителі Києва викликали патрульних до одного з торговельних центрів через зайняті місця для паркування осіб з інвалідністю. Інспектори виявили порушників і притягнули їх до адміністративної відповідальності.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!