Штраф за неправильне паркування: де у дворі категорично заборонено залишати авто
Багато людей купують автомобілі для зручності у переміщенні, але не завжди вони мають можливість мати власний гараж, особливо у багатоповерхових будинках. Таким чином, важливо знати, де саме у дворі не можна паркуватись. РБК-Україна (проект Styler) розповів про всі правила паркування у дворі.
Чи можна паркуватися у дворі
Паркування у дворі, особливо у житлових комплексах, є законним і дозволеним для всіх власників автомобілів. Проте варто враховувати деякі особливості.
Якщо ви мешкаєте у багатоповерховому будинку, ви можете залишати авто у дворі на постійній основі. Проте важливо знати правила та обмеження, які стосуються такого паркування.
Паркування у дворі житлового будинку не заборонене законом, але порушення правил може призвести до штрафів або негативної реакції від сусідів.
У жодному разі не можна ставити авто на газонах або клумбах, дуже близько до сміттєвих баків, на тротуарах або так, щоб перешкоджати проїзду спеціальній техніці чи державним службам (наприклад, швидкій допомозі, поліції, сміттєвозам).
При паркуванні автомобіля водіям варто дотримуватись певних відстаней. Не рекомендується паркувати авто ближче ніж:
– 5 метрів до контейнерів для збирання побутових відходів
– 10 метрів до виїзду з прилеглої території, перехрестя, пішохідного переходу, місця виконання дорожніх робіт
– 30 метрів до зупинки маршрутного транспорту
– 50 м до залізничного переїзду
Що робити, якщо немає місця у дворі
Якщо у дворі багатоповерхового будинку немає паркувальних місць, їх можна створити, якщо є прибудинкова ділянка. Перш за все, важливо переконатися у наявності такої території.
Для цього можна переглянути кадастр нерухомого майна, де зазвичай вказуються такі ділянки. Якщо інформації у кадастрі немає, потрібно зібрати всіх мешканців для прийняття рішення шляхом голосування.
Покарання за неправильну стоянку
Окрім штрафів, за неправильне паркування у дворі будинку можуть застосовуватися інші види покарань. Наприклад, мешканці будинку можуть самі намагатися вплинути на порушників. Вони можуть особисто попереджати водіїв, щоб ті не паркувалися на тротуарах або дитячих майданчиках, залишати записки на лобовому склі з відповідними проханнями або вживати інші “оригінальні” методи впливу.
Слід зазначити, що згідно з Правилами дорожнього руху, легкові автомобілі і мотоцикли можуть паркуватися лише на місцях, де це дозволяють спеціальні дорожні знаки. Якщо автомобіль припарковано так, що утруднює рух пішоходів, власник може отримати штраф у розмірі 680 гривень.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!