Українським водіям приходять чужі автомобільні штрафи після покупки авто: як уникнути цього

Досить багато українських авто продається за довіреністю. Звичайно – це вигідно, проте покупці можуть стикнутися з певними неочікуваними проблемами.

Нагадаємо, що з введенням автоматичних камер фіксації швидкості штрафи за перевищення швидкості за замовчуванням сплачуються власниками авто. Навіть якщо водій не є власником автомобіля, він має сплатити штраф.

Досить складно у такій ситуації довести, що за кермом під час порушення була інша людина та авто уже змінило власника. А у разі несплати штрафу майно може потрапити під арешт.

Юристи зазначають, що існує спеціальний реєстр відомостей про законного користувача. Інформація вноситься на підставі заяви до сервісного центру цього користувача, який має нотаріально завірену довіреність від власника транспортного засобу. При продажу транспортного засобу за дорученням рекомендується перевірити наявність такої інформації в реєстрі.

Закон також передбачає, що фактичний порушник може протягом 20 днів з дня вчинення правопорушення подати до МВС заяву про згоду на сплату штрафу. Однак, якщо він відмовляється це зробити, немає законної можливості, щоб змусити його визнати свою провину. У такому випадку штраф має сплатити фактичний власник авто.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело u-news.com.ua
Читайте також