Українцям нагадали порядок дій водія, якщо його зупинила поліція

Зупинка транспортного засобу зазвичай проводиться поліцейським за допомогою жезла чи жесту рукою. Поліцейський повинен спочатку вказати на автомобіль, а потім вказати місце для його зупинки. Важливо, щоб водій правильно припаркувався, дотримуючись правил дорожнього руху, зокрема “Зупинка й стоянка”, уникайте місць, де зупинка заборонена (п. 15.9 ПДР). Більшість водіїв виконують ПДР України, але не завжди можуть обґрунтувати свої права.

Паркування за вимогою поліцейського виконується відповідно до положень ПДР України, зокрема:

– П.15.1. Зупинка й стоянка транспортних засобів на дорозі проводиться в спеціально виділених місцях.

– П.15.2. У випадку відсутності таких місць зупинка проводиться на правому узбіччі проїжджої частини, як можна ближче до правого краю, щоб уникнути перешкод іншим учасникам руху.

Існує 11 законних підстав для зупинки транспортного засобу, які водій має право знати, включаючи порушення ПДР, ознаки несправності, інформацію про причетність до правопорушень, розшук тощо. Важливо зауважити, що причина “перевірка документів” не є законною підставою для зупинки транспортного засобу згідно із Законом України “Про Національну поліцію”.

Співробітник поліції повинен повідомити водія про причину зупинки та надати докази порушення ПДР, якщо таке відбулося. Якщо час зупинки перевищує 5 хвилин, поліцейський не має права тримати транспортний засіб без складання протоколу. При зупинці водій має право викликати новий екіпаж поліції та повідомити про незаконні дії поліцейського прокуратуру.

У разі зупинки поліцейський повинен назвати свою посаду, спеціальне звання та прізвище. Водій, зі свого боку, повинен пред’явити посвідчення, реєстраційні документи на транспортний засіб та страховий поліс. При цьому необхідно пам’ятати, що пред’явлення документів не означає їх передачу в руки поліцейського, достатньо показати їх для ознайомлення.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело hotline.finance
Читайте також