В Україні хочуть дозволити переміщати автомобілі без відома власників: що відомо

Верховна Рада надала силам цивільного захисту більше повноважень і звільнила пожежно-рятувальні підрозділи від відповідальності за пошкодження майна громадян під час надзвичайних ситуацій, якщо це майно ускладнювало їхню роботу.

Портал «РБК-Україна» розповів про зміни, які пропонує законопроект №11497. Основна ідея полягає в тому, що при ліквідації пожежі чи аварії важлива кожна хвилина, адже затримки можуть призвести до жертв і великих збитків. Тому рятувальні підрозділи повинні діяти швидко та злагоджено, щоб швидше дістатися до місця події.

Сьогодні рятувальники часто стикаються з проблемою хаотичного паркування машин. Коли автомобілі залишаються під багатоповерхівками або на в’їздах до дворів, великі рятувальні машини не можуть підійти близько до місця події. Це ускладнює їхню роботу, адже не дозволяє під’їхати до будинку, дістатися до гідранта або використовувати автодрабину для рятування людей з верхніх поверхів.

Законопроект №11497 пропонує змінити закони, щоб:

1. Рятувальники не несли відповідальність за пошкодження автомобілів, якщо ці автомобілі заважали їхній роботі під час надзвичайних ситуацій. Важливо, щоб пошкодження сталося через необхідність порятунку життів або запобігання великим збиткам.

2. Надати рятувальникам право переміщати автомобілі, які блокують проїзд. Це може бути зроблено навіть за допомогою спеціальної техніки.

Шкода, завдана транспортними засобами ДСНС під час виконання аварійно-рятувальних та інших термінових робіт (наприклад, гасіння пожеж або ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій), не буде компенсуватися громадянам.

Крім того, рятувальники отримають право примусово переміщувати припарковані автомобілі або інші транспортні засоби, щоб не перешкоджати виконанню їхніх завдань.

Проект закону №11497, який пропонує змінити закони, щоб не відшкодовувати шкоду від рятувальних служб і дозволити їм примусово переміщувати припарковані автомобілі, був поданий до Верховної Ради 19 серпня 2024 року. Ініціатором є депутат Олександр Ковальов. Головний комітет, що розглядає цей законопроект, — комітет з правової політики на чолі з Денисом Масловим. 21 серпня депутати почали ознайомлюватися з документом. Закон вступить в силу на наступний день після його публікації, якщо його затвердять у Верховній Раді і підпише президент.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також