В Україні водіїв штрафують за допомогою нелегальних алкотестерів Drager: подробиці

Для вимірювання рівня алкоголю в крові водіїв медичні заклади використовують алкотестери Drager, які офіційно не постачаються в Україну. Це стало відомо з постанови Дубенського міжрайонного суду Рівненської області у справі №559/708/24, про що повідомляє today.ua.

У лютому 2024 року на Рівненщині поліція зупинила кросовер Hyundai Tucson і склала адміністративний протокол на водія за керування в стані алкогольного сп’яніння згідно з ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Рівень алкоголю в крові водія підтвердив висновок №50 від 19.02.2024.

Однак Дубенський міжрайонний суд закрив справу через відсутність події та складу адміністративного правопорушення. Суд встановив, що у медичній установі «Дубенська міська лікарня» для тестування на алкоголь використовували алкотестер Drager Alcotest 6810 з серійним номером ARFF-0076, який офіційно не постачався в Україну.

Компанія Saturn Data International, офіційний дистриб’ютор алкотестерів Drager в Україні, у відповідь на запит адвоката заявила, що алкотестер Drager Alcotest 6810 з серійним номером ARFF-0076 не значиться в базі уповноваженого сертифікованого центру Drager.

Цей алкотестер офіційно не постачався в Україну, має неофіційне програмне забезпечення і жодного разу не надходив до сервісного центру для технічного обслуговування та перевірки. Таким чином, він не сертифікований для українського ринку.

Суд закрив адміністративну справу і направив окреме рішення до Дубенської міської ради, щоб вжити заходів для усунення виявлених порушень. Суд зазначив, що «Дубенська міська лікарня» є єдиною медичною установою в місті Дубно та районі, яка має право проводити медичний огляд водіїв на стан алкогольного сп’яніння. Однак у лікарні використовують алкотестери, які не є дозволеними для використання в Україні.

До алкотестера Drager є численні претензії. Наприклад, мундштук потрібно приєднувати лише у присутності водія, інакше суд може скасувати штраф. Також можливі технічні збої цього приладу, через що суд не визнає роздруковані результати тестування на алкоголь як доказ.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також