За одну тріщину штрафують і навіть забирають права в Україні
Українські водії звикли до тріщин на лобовому склі свого автомобіля. Такі пошкодження можуть статися в будь-який момент через каміння або сміття на дорозі. Однак мало хто знає, що поліція може розглядати їзду в такій машині як серйозне порушення ПДР і навіть намагатися відібрати права у водія.
Юристи зауважують, що патрульні почали притягувати водіїв до відповідальності за користування автомобілями з тріщинами на лобовому склі за ч.1 ст.121 КУпАП. Поліцейські розглядають це явище як технічну несправність, посилаючись на пункт 6.8.5 ДСТУ 3649:2010, який забороняє наявність відколів або тріщин в зоні роботи склоочисників на вітровому склі. Проте тріщина на лобовому склі не включена до переліку технічних несправностей, що забороняють експлуатацію автомобіля (пункт 31.3 ПДР).
У зв’язку з цим будь-який штраф за пошкоджене лобове скло за статтею 121 КУпАП є незаконним. Якщо патрульні склали протоколи щодо вас за цією нормою, штраф платити не треба. Це важливо не лише з економічної точки зору, а й тому, що оплата штрафу автоматично розглядається як визнання провини.
Крім того, стаття 121 КУпАП передбачає позбавлення прав на півроку для осіб, які були викриті в аналогічному порушенні повторно. Таким чином, водій ризикує залишитися пішоходом через можливе необґрунтоване втручання поліцейських та власну недбалість.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!