За статистикою, близько 25% ДТП стається через те, що водій заснув за кермом. Найчастіше це трапляється під час довгих поїздок, вночі або в темряві, а також при їзді з однією швидкістю. Дослідження показують, що після чотирьох годин за кермом уважність водія знижується вдвічі, а через вісім годин – погіршується в шестеро. Тому, якщо ви відчуваєте, що заморилися, найкраще просто зупинитися і трохи подрімати. Але що робити, якщо це неможливо? Пропонуємо кілька порад, що допоможуть залишатися бадьорими за кермом.
Тепло в салоні, рух з однією швидкістю і спокійна обстановка можуть надто розслабити водія. Щоб вийти з зони комфорту, спробуйте почати рух з відкритим вікном або виставити кондиціонер на 15-17 градусів. Коли температура в салоні знижується, сонливість відступає, але будьте обережні: через деякий час вона може повернутися.
Управляти автомобілем у незручній позі буде непросто, що саме по собі допоможе подолати бажання заснути. Постарайтеся сидіти прямо, а для більшого ефекту підкладіть щось незручне під спину.
На довгій відстані краще подорожувати в компанії. Розмови допомагають підтримувати активність мозку і не дають заснути. Якщо ви помітили, що ваш попутник починає знову відчувати сонливість, зробіть зупинку, щоб обидва змогли відпочити.
Коротка розминка може стати справжнім рятівним колом. Коли з’являється можливість, зупиніться для легких фізичних вправ – присідань, наклонів або простої прогулянки вздовж узбіччя. Але будьте максимально обережні і обов’язково надівайте світловідбиваючий жилет. Краще зупинятись на спеціально відведених для стоянки і відпочинку місцях.
Часто подорожуючи, не забудьте взяти з собою воду. Якщо відчуваєте, що втомилися, просто обмийте обличчя водою. Якщо вологі серветки під рукою, вони також зможуть підбадьорити вас.
Бадьорий напій може надати енергії, але краще, щоб ви були виспаними. Для досягнення максимального ефекту, зупиніться, випийте каву і подрімайте 20-30 хвилин. Так кофеїн спрацює саме вчасно.
Читайте також: Після якого віку водіям не можна сідати за кермо автомобіля
Під час водіння відмовтесь від енергетиків. Використовуйте звичайну негазовану воду, щоб підтримувати гідратацію і запобігати сонливості.
Не варто вирушати в подорож голодним, але і переїдати не рекомендується. Візьміть з собою легкі перекуси – фрукти, горіхи або шоколад. Постійне пережовування їжі займе ваш розум і не дасть бажання заснути.
Ігри на концентрацію уваги можуть виявитися дуже корисними. Спробуйте рахувати дерева, автомобілі або визначати моделі транспортних засобів, які проїжджають повз вас.
Музика може заспокоїти або, навпаки, підбадьорити. Увімкніть свої улюблені пісні для підняття настрою, або щось дратівливе і сон зніме рукою. Також пробуйте співати – це надає додаткової енергії.
Для безпечної поїздки скористайтеся сучасними технологіями на кшталт датчиків втоми. Такі пристрої можуть попереджати вас про необхідність відпочинку або ж наглядати за вашою реакцією на дорозі.
Не забудьте планувати свою поїздку. Розділіть маршрут на кілька етапів з регулярними зупинками для відпочинку. Таким чином, ви зможете краще контролювати свою втомленість.
Завжди пам’ятайте: безпека на дорозі — це безпосередня відповідальність кожного водія. Залишайтеся уважними та будьте обережними за кермом!
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Дізнайтеся про 5 корисних функцій автомобіля, які можуть полегшити життя водіям, але часто залишаються непоміченими.
Дізнайтеся про допустимі швидкості руху в Польщі та штрафи за їх перевищення. Будьте обережні за…
Дізнайтеся, чи необхідно міняти старі водійські посвідчення на нові пластикові та які ризики можуть виникнути.
У Відні розпочалася акція “Öffi-Wette”: 500 євро щомісяця за відмову від авто. Учасники отримають новий…
Honda готує позашляхову версію CR-V TrailSport з посиленими характеристиками для бездоріжжя та оновленим дизайном.
Досліджуй способи безпечного "прикурювання" розрядженого акумулятора. Експерти AUTO.RIA діляться секретами з автолюбителями.