5 фатальних помилок, які призводять до передчасної поломки автоматичної коробки передач

Здається, з роками попит на «автомати» зростає. Однак, щоб ваше авто служило довго, варто уникати деяких поширених помилок, які можуть призвести до поломки АКПП. Розглянемо ці помилки детальніше.

1. Порушення правил буксировки

Це не є найпоширенішою помилкою, проте вона може мати катастрофічні наслідки для автоматичної коробки. Ще 25-30 років тому розробили правило «50 на 50»: буксирувати автомобіль з АКПП можна на швидкості до 50 км/год на відстань до 50 км. Сьогодні це правило модифікували до «30 на 30». Перед буксировкою радимо ще раз ознайомитися з інструкцією по експлуатації вашого авто, адже різні моделі можуть мати свої особливості.

2. Невірне прогрівання коробки та без заміни робочої рідини

Коли приходить холод – необхідно не лише прогрівати двигун, а й автоматичну трансмісію. АКПП прогрівається повільно, і оптимальна температура для запуску варіюється від 50 до 90 градусів Цельсія. Щоб простежити за температурою коробки, у більшості авто немає спеціального датчика, тому рекомендовано плавно починати рух і тимчасово уникати різких прискорень. Крім того, необхідно регулярно змінювати робочу рідину – терміни заміни можуть варіюватися.

3. Зловживання режимом паркінга

Перехід з «механіки» на «автомат» може супроводжуватися звичкою постійно включати режим паркінга. Залишати авто на світлофорах з увімкненим паркінгом – не найкраща ідея. Використовуйте режим «Р» лише у випадках, коли авто повністю зупинено. У деяких моделях неправильне використання паркінга може призвести до пошкодження не лише коробки, а й двигуна.

4. Ігнорування ручного гальма

Дехто вважає, що режим паркінга достатній, щоб залишити авто на похилій поверхні. Це не так. Ручне гальмо потрібно використовувати завжди, якщо ви залишаєте автомобіль на схилах. В іншому випадку, ви ризикуєте пошкодити механізми АКПП. Крім того, важливо переключати в режим «Р» лише після повної зупинки.

5. Старт з двох педалей

Ця помилка може виявитися однією з найшвидших шляхів до поломки АКПП. Старайтесь не натискати обидві педалі під час старту в режимі «D», адже це провокує різкі температурні коливання. Унаслідок цього швидко зносяться важливі компоненти коробки передач.

Запобігайте цим помилкам, і ваша автоматична коробка прослужить вам багато років! Більше порад та новин зі світу автомобілів ви можете знайти на нашому сайті.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також