Categories: Автопоради

6 фраз, які поставлять на місце патрульного під час зупинки автомобіля

На дорозі патрульний має розпізнати досвідченого водія, який готовий захищати свої права, повідомляє “Твоя МАШИНА”.

Згідно з психологічною точкою зору, в кожній людині існують внутрішні аспекти – Дорослий, Дитина та Батько. Комунікація з поліцейським повинна відбуватися на рівні дорослих – з позиції Дорослого з Дорослим. Важливо уникати переходу до поліцейських до позиції Батька та утримуватися від висловлювань типу: “І куди ж ви так поспішаєте?” або “Ну і як не соромно порушувати, шановний …”. Водій повинен спілкуватися з обережністю, впевненістю, контролювати свої емоції та використовувати розсудливість. Для цього можна скористатися шістьома простими фразами, які дадуть зрозуміти поліцейському, що він має справу з компетентним водієм, який знає свої права.

“Ми тільки на «Ви»”

Надаєте водію звучання “Ви”, а інспектор може використовувати “ти” лише у випадках, коли перед ним значно молодша людина або водій, який проявляє пасивність. Ви ввічливо, але рішуче демонструєте готовність виконувати законні вимоги поліцейського, поважати його повноваження та очікувати на взаємну повагу.

“Я повинен зафіксувати все на камеру”

Хоча патрульним може не подобатися запис їхніх дій, вони не можуть заборонити це, якщо діють у межах своїх повноважень. Важливо вказати, що запис не створюється для створення скандалу, але служить документальним доказом для вас. Якщо проінформуєте про це, ваші дії повинні бути зрозумілими.

“Зачекайте, я «загуглю» цю статтю ПДР”

Якщо у вас є сумніви щодо провини, вимовляти цю фразу нормально. Перш, ніж щось підписувати, ви повинні ознайомитися з порушенням, яке вам приписують, та його наслідками. Сучасні засоби зв’язку, такі як смартфон або планшет, можуть вам у цьому допомогти.

“Я зараз зателефоную до чергової частини і запрошу сюди відповідального”

Якщо виникають розбіжності, ви можете вимовити цю фразу, але важливо враховувати, що це вже серйозний крок. Не використовуйте його як засіб зловживання. У випадках, коли ви вибрали цей шлях, обов’язково знімайте все, що відбувається на телефон, це буде доказом вашої правоти або можливих зловживань.

“Давайте оформимо протокол”

Ви можете спокійно запропонувати інспектору оформити протокол, ця фраза говорить про ваше розуміння не лише ваших прав і обов’язків, але й прав і обов’язків іншої сторони. Це вказує на те, що ви не поспішаєте і готові розібратися в суті претензій. В протоколі інспектор зобов’язаний чітко відобразити порушення ПДР і призначити покарання відповідно до статті Адміністративного кодексу.

“З порушенням не згоден, потребую захисника”

Це також серйозний крок – заявити, що “я буду писати в протоколі, що з порушенням не згоден, і при розгляді справи потребую захисника”. Це потрібно вказати в протоколі. Ця фраза показує, що ви, використовуючи юридичну термінологію, висловили клопотання про участь захисника. Інспектор зобов’язаний розглянути це клопотання і прийняти відповідне рішення. На практиці це може бути непрактичним, оскільки на дорозі складно знайти захисника, проте на суді ви можете посилатися на порушення процедури оформлення правопорушення і недоступність захисника для громадянина.

Важливо враховувати, що використання цих фраз повинно бути обгрунтованим і відповідати конкретним ситуаціям. Здоровий глузд, спокійна і впевнена комунікація, контроль емоцій та висловлення прав з повагою до посадової особи є важливими аспектами взаємодії.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Олександр Успішний

Recent Posts

Штраф при першій зупинці: коли водіям потрібно негайно змінити техпаспорт

Українські водії часто вважають, що мають право робити зі своїм автомобілем все, що хочуть, оскільки…

1 годину ago

Штраф 100 000 гривень та ув’язнення: де заборонено водіям спати п’яними у машині

Українським водіям заборонено керувати автомобілем у нетверезому стані, але їм дозволено просто знаходитися у своєму…

2 години ago

Штраф 11 000 гривень: де водіїв карають за “неправильне” взуття

Вибір одягу для кожного українського водія — особиста справа, в яку ніхто не повинен втручатися.…

3 години ago

7000 гривень штрафу : де заборонено залишати машину з відчиненими вікнами

В Україні водіїв штрафують за порушення правил, але в інших країнах заборонено залишати авто з…

4 години ago

Врятує від штрафу: в Україні нагадали про важливу послугу для водіїв

В Україні водії можуть отримати штраф, якщо вони забули вдома водійське посвідчення або технічний паспорт.…

5 години ago

Перетин подвійної суцільної: як в Україні карають водіїв за поширене порушення

Один з найпоширеніших порушень правил дорожнього руху в Україні - перетин подвійної суцільної лінії розмітки,…

6 години ago