6 важливих правил, що водіям категорично не можна робити взимку з машиною на “автоматі”

Експлуатація автомобілів з автоматичною трансмісією взимку вимагає особливої уваги та турботи. Експерти порталу Авто24 визначили п’ять важливих правил, які водії повинні суворо дотримуватися для забезпечення надійної роботи коробки передач у холодний період року.

Недостатнє прогрівання:

При низьких температурах слід прогрівати як двигун, так і коробку передач. Увімкніть режим “драйв” і утримуйте автомобіль на гальмах хоча б півхвилини після старту. Це дозволить швидше прогрітися коробці. Динамічні прискорення на холодній коробці можуть скоротити її ресурс.

Буксирування з граничною вагою:

Автомобілі з автоматичною трансмісією вразливі до буксирування. Не перевищуйте максимальну вагу причепа, вказану в інструкції. Буксирування інших автомобілів також повинно відповідати рекомендаціям виробника, особливо взимку.

Пробуксування у снігу:

Застрягання у снігових пастках може завдати шкоди класичним автоматичним коробкам передач. Якщо ви застрягли у снігу, не варто довго витрачати час. Спробуйте викопати автомобіль або зверніться за допомогою для буксирування.

Механічні ушкодження:

Захист корпусу автоматичної коробки передач має велике значення в зимових умовах. При паркуванні на засніжених місцях будьте обережні, щоб уникнути пошкоджень корпусу, особливо якщо він виготовлений з алюмінію. Уникайте проїзду через великі брили льоду.

Ігнорування зимового режиму:

Багато автомобілів з автоматичною трансмісією оснащені зимовим режимом. Використовуйте його на слизьких дорогах для зменшення пробуксування коліс. Цей режим особливо ефективний на снігу та льоду.

Регулярне технічне обслуговування:

Ігнорування регулярного технічного обслуговування автоматичної трансмісії може призвести до серйозних проблем. Дотримуйтеся вказаних заводом-виробником інтервалів обслуговування та рекомендацій щодо заміни масла.

Дотримання цих правил допоможе водіям уникнути негативних наслідків та продовжить термін служби автоматичної коробки передач в умовах зимової експлуатації.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело auto.24tv.ua
Читайте також