8 поломок, які можуть несподівано трапитися з непрогрітим автомобілем

Їздити на непрогрітому двигуні – це шлях до швидкої поломки вашого авто. Хоча раніше це вважалося аксіомою, сьогодні багато фахівців і водіїв починають розглядати це питання по-іншому. Деякі виробники автомобілів навіть вказують у інструкціях, що їх моделі не потребують прогріву. Ми не будемо з’ясовувати, хто правий, а хто ні, але розповімо про можливі поломки, які можуть статися при експлуатації автомобіля на непрогрітому двигуні.

1. Швидкий знос деталей

Моторне масло починає виконувати свої захисні функції лише при досягненні температури 90-100°C. Якщо ви запустите двигун і негайно почнете рухатися, масло не встигне рівномірно розподілитися по всіх деталях. Це призведе до сильного тертя, і, як наслідок, швидкого зношування елементів двигуна. На холоді масло густіє, що ускладнює його прокачування і змазування підшипників. Це може призвести до серйозних ушкоджень мотора.

2. Клапан і поршень

Холодне масло може затримуватися у гідрокомпенсаторах. Це може призвести до того, що клапан не зможе виконати свої функції і залишиться у завислому положенні. Якщо клапан зіткнеться з поршнем, це загрожує дорогим ремонтом, оскільки поршень найімовірніше буде зламаний. Особливо ризиковано різко збільшувати швидкість під час руху на холодному двигуні.

3. Низька ефективність двигуна

Метал при нагріванні розширюється, тому при правильному прогріві двигун працює ефективніше. Коли ви їдете на холодному двигуні, паливо спалюється нестабільно, що призводить до підвищення витрат пального.

Читайте також: Українські водії можуть отримати штраф за неправильну рідину в автомобілі

4. Велика витрата пального

Коли двигун холодний, блок управління підвищує оберти для швидшого прогріву, що веде до збільшення витрат пального. Якщо ви постійно починаєте рух на холодному двигуні, то витрати збільшаться, і вам доведеться частіше відвідувати заправки.

5. Нагар

Нагар формується через підвищений вміст пального в повітряно-паливній суміші. На клапанах і свічках запалювання виникають відкладення, які можуть привести до їх виходу з ладу. В результаті, ви вимушені будете частіше контролювати рівень масла, що також призведе до його витрат.

6. Каталізатори

Завищений вміст пального негативно впливає на роботу каталізаторів. Якщо автомобіль постійно запускається на холодному двигуні, це призведе до швидкого забивання каталізаторів та необхідності їх ремонту або заміни.

7. Коробка-автомат

Автоматична коробка передач (АКПП) також потребує прогріву. Починаючи їздити без прогріву, ви ризикуєте пошкодити її компоненти через недостатню еластичність деталей.

8. Шини

Неправильна експлуатація автомобіля на холодних шинах може призвести до їх поломки. Резина при низькій температурі стає жорсткішою, тому рухатися треба повільно, щоб шини встигли нагрітися.

Це цікаво: Штраф 40 тисяч та вилучення прав на 7 років: водіям нагадали, за яке порушення ПДР жорстко карають

Правила правильного прогріву автомобіля

Незважаючи на те, що деякі виробники стверджують, що сучасні автомобілі не потребують прогріву, багато водіїв вважають, що це дієва стратегія для продовження терміну служби двигуна. Ось кілька порад, як правильно прогрівати автомобіль:

  1. Взимку прогрівати двигун потрібно не менше 5-7 хвилин, а при сильному морозі – до 10 хвилин.
  2. Літній прогрів також важливий, тут слід звернути увагу на обороти двигуна.
  3. Для автомобілів з АКПП, після досягнення холостих обертів, потрібно затиснути педаль гальма і перевести коробку в режим Drive.

Нехай ваша машина служить вам довго і вірно!

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також