Буде тільки гірше: як водіям уникнути емоційного стресу за кермом
В Україні недостатньо уваги приділяється емоційній стабільності водіїв, в той час як у Європейському Союзі та США ця проблема вже давно вивчена. Дослідження свідчать, що емоційні перепади за кермом можуть спричинити різкі стрибки артеріального тиску та призвести до дорожніх аварій.
Часто водії можуть мати емоційні вибухи через несподівані ситуації на дорозі, такі як ями, різкі маневри інших учасників руху тощо. У таких ситуаціях водії часто реагують емоційно, що може призвести до втрати здатності мислити тверезо та раціонально. Науковці підтверджують, що за останні роки статистика аварій, спричинених подібною поведінкою водіїв, значно зросла.
Чоловіки і жінки реагують на дорозі по-різному. Чоловіки частіше виражають свої емоції шляхом криків і сигналізації, показуючи на потенційних винуватців, тоді як жінки частіше вибирають стратегію ухиляння від конфлікту. Літні водії частіше стають агресорами на дорозі. Причинами невдоволення зазвичай є “підрізання”, дорожні затори, неправильне використання покажчиків повороту і перевищення швидкісного режиму.
Психологи радять водіям з емоційною нестабільністю заспокоюватися за допомогою глибокого дихання і відволіканням на інші речі.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!