Чи варто купувати авто на “механіці”: за та проти
Усі автомобілі з бензиновим або дизельним двигуном мають коробку передач – вона необхідна для узгодження обертів двигуна зі швидкістю руху. Оскільки передачі доводиться постійно перемикати, керування коробкою передач забирає значну частину уваги водія під час руху.
Тому не дивно, що конструктори винайшли щонайменше чотири типи автоматичних трансмісій. Ми уважно розглянемо характеристики “механіки” в порівнянні з “автоматами”.
Людський фактор
З точки зору комфорту, “механіка” приносить лише дві основні незручності для водія: рушання з місця і необхідність постійно контролювати необхідність перемикання передач. Алгоритм перемикання передач під час руху не є складним, і досвідчені водії автоматично це роблять. Проте, на дорозі трапляються різні проблеми і відволіктись може хто завгодно.
Що стосується другої незручності, то вона значною мірою компенсується перевагами сучасних двигунів. Сучасні двигуни часто прощають недосвідченому водієві занадто раннє або занадто пізнє перемикання передач. Крім того, багато сучасних моделей мають індикатор перемикання передач на приладовій панелі.
Технологічний фактор
З технічної точки зору механічна коробка має низку переваг, головним чином завдяки простоті конструкції.
- Надійність. У порівнянні з іншими трансмісіями, вона складається з мінімальної кількості деталей, тому раптова відмова трапляється рідко.
- Тривалий термін служби. Пробіг “механіки” до першого ремонту часто досягає 200-250 тисяч кілометрів, а це недосяжні показники для більшості сучасних “автоматів” всіх типів.
- Доступність сервісу. Навіть повний ремонт трансмісії можна зробити в будь-якому хорошому гаражі. Тоді як ремонтувати частину “автоматики” просто нерентабельно.
Економічність
Не всі враховують цей факт, але річ у тому, що механічна коробка передач дозволяє водієві економити паливо. Однак це відбувається не саме по собі, а за умови спеціальних навичок водія.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!